Pestovateľská sezóna sa blíži! 🌱 Vyberte si z najlepšej ponuky záhradných fóliovníkov a príslušenstva na Bestente. 👌

Bestent radí: Porovnanie a výber vhodnej krycej plachty

Milí naši čitatelia,

 

sme radi, že Vám môžeme pomôcť vo výbere plachiet pre vaše ceniny, majetok, záhradu a pod. Určite aj Vám sa stalo, že v zime kedy je už aj Vám zima, cítite sa tak, žeby ste najradšej ostali pred TV. Bohužiaľ nie vždy môžeme zabezpečiť takýto komfort aj nášmu majetku. Občas máme obavy, že vysušené drevo, ktoré sme uskladnili cez leto na zimu celé premokne. a teraz - ČO S TÝM?

V rubrike Bestent radí Vám radi pomôžeme vybrať tú správnu plachtu, keďže náš sortiment obsahuje niekoľko druhov plachiet a široký záber rozmerov, vieme, že sa v tom môže niekto stratiť. 

Preto Vám ponúkame možnosť, zistiť AKO a na ČO sa využívajú naše plachty BESTENT.SK!

 

Beauty is not skin deep, but it can start there.

Druhy plachiet sú naozaj rôzne, máme aj rôzne veľkosti. Ale, čo by ste si mali najviac všímať? Čomu dať najväčší dôraz?

Určite by to mali byť jedny z nasledujúcich parametrov:

1. Gramáž 


Tento faktor zohľadňuje, koľko látky je práva na 1m2. To znamená, že čím nižšia gramáž, tým je väčšia pravdepodobnosť, že s tým určité predmety nebudete zakrývať. Napríklad ak je najnižšia gramáž plachty 75g (modrá) tak je vhodné s tým prikryť v garáži náradie alebo celtu prestrieť na podlahu a použiť ako podnosník na abrazívum (napríklad na pieskovanie - medené abrazívum). V prípade, že chcete zakryť bazén, odporúčame použiť čiernu plachtu s najväčšou odolnosťou, gramážou až 260g/m2     

Gramáž (m2) Farba Použitie 
75 g   modrá     jednorázové/dočasné použitie 
130 g  zelená   silnejšia/nepremokavá 
210 g strieborno -hnedá garáž, auto, stavebný materiál
260 g strieborno -čierna  bazén, drevo, uhlie, rozostavaný objekt

              

 

2.Typ plachty

Typ plachty je takisto pri každom produkte uvedené, najtenšie a jednorazové sú práve Modré plachty. 

Ďalej máme plachty s väčšou gramážou a samozrejme aj lepším dizajnom. Tieto plachty s gramážou 200+ majú obojstranne pokrytie. Chránia proti snehu, vetru, dažďu a dokonca aj slnku. Tieto plachty sú z jednej strany strieborné  -  odráža slnečné lúče a tak Váš majetok ochráni pred vysokými teplotami. Rohy plachiet sú vystužené zosilneným čiernym plastom spolu s očkami (na zopnutie). Pozdĺž plachty je aj všité lano- ktoré zabráni, aby vaša plachta utiekla nevedno kam.

 Zelená plachta je silná a nepremokavá.

Vyšší level sú Strieborno-hnedé plachty, ktoré sú stredne silné a vodotesné. To znamená, žiadna voda nepoškodí Váš drahocenný majetok. 

Najvyšší level plachiet sú určite strieborno - čierne plachty, ktoré sú odolné VOČI VŠETKÉMU! A to doslovne! Pomôžu Vám zakryť Váš domček, rôzny stavebný materiál alebo najčastejšie aj bazény.

3. Využitie 

Chcete zakryť dom alebo vysypať abrazívum na podlahu? Nenechajte sa popliesť, nekupujte lacné ak potrebujete zakryť niečo drahé. A naopak, nekupujte drahé ak to použijete len raz!

4. Veľkosť

Veľkosť, Veľkosť a zase veľkosť. Mnohé ženy, ale aj muži! Nevedia občas odhadnúť svoju veľkosť. V obchode to vyzerá lákavo, ale na čo skúšať? Zabije to veľa času. OMYL! Práve ten čas, ktorý strávite nad meraním Vášho domčeka alebo plochy ušetrí čas, ktorý by ste strávili nad reklamáciou alebo vracaním tovaru.  Určite radíme, aby ste si vybrali čo i len o 1m väčší rozmer vždy, keď je to potrebné!

Ak je Vaša plocha napríklad 3x5 metrov, určite odporúčame si zabezpečiť 3x6 alebo viac. Práve kvôli tomu, že pri plachtách je uvedené že +/- 5% kolíše. Môže Vám prísť plachta o niečo kratšia, ale áno aj o niečo väčšia. Ale na čo riskovať? Ušetrime si čas na krajšie chvíľky a vyberme o niečo väčšiu plachtu. 

 

Modrá BASIC plachta/Celta

modrá plachta

Gramáž: 77G/m2 
Typ plachty: Jednorázová
Využitie tejto plachty je najmä na interiér alebo predmety, ktoré nie sú vystavené dažďu, poveternostným podmienkam, minimálne im neprekážajú vonkajšie vplyvy (voda, sneh, mráz,...) Plachtu môžeme využiť aj na tienenie napríklad na stavbe, v doprave, v poľnohospodárstve či domácnosti. 

Jedná sa  o typ plachty, ktoré je možné využiť na jednorázové alebo až dočasné použitie (do 2-3 týždňov) pokiaľ sú vystavené poveternostným podmienkam. 

 

Zelená STANDARD plachta/Celta

zelená

Gramáž: 130g/m2 
Typ plachty: nepremokavá a stredne silná 
Využitie tejto plachty je najmä na exteriér, sú vhodné aj do interiéru, ale nebola by to škoda? Touto plachtou môžete zakryť všetko, čo chcete aby zostalo suché. Je nepremokavá a silná. Plachty od 100g + sú vhodné na vonkajšie prostredie. Je potrebné odhadnúť ako veľmi nám na predmete záleží a či zdolá nejakú tú vločku alebo kvapku dažďa. S touto plachtou zakryjete pieskovačky, miešačky, môžete ju použiť ako podklad pre rozostavaný domček a pod. 

Jedná sa  o typ plachty, ktoré je možné využiť na častejšie využívanie. Plachta sa netrhá vďaka lanku, ktoré je pozdĺž plachty. Dočasné použitie určite prežije silnejší dážď alebo aj sneh.

 

 Strieborno - hnedá plachta

hnedá

 

Gramáž: 210g/m2 
Typ plachty:  silná a vodotesná 
Využitie tejto plachty je do exteriéru. Môžete s tým zakryť všetko, čo potrebujete. Najčastejšie naši zákazníci zakrývajú stavebný materiál alebo náradie, prístrešok,  strechu,ktoré chcú aby vydržalo dlhšie.  Touto plachtou môžete zakryť všetko, čo chcete aby zostalo suché. Je nepremokavá a silná. Čo je pre Vás dôležité je extrémne trvanlivá. Tento druh plachty spolu s čiernou obsahujú jednu stranu striebornú vďaka čomu Vašu plochu uchráni pred UV žiarením. 

Celkom dobré, nie?  
Jedná sa  o typ plachty, ktoré je možné využiť viac krát, je trvanlivá a má UV stabilizáciu. . Plachta sa netrhá vďaka lanku, ktoré je pozdĺž plachty. Obsahuje kovové očká.

 

Strieborno- čierna plachta

čierna

Gramáž: 260g/m2 
Typ plachty: nepremokavá a najsilnejšia 
Plachta, ktorá sa oplatí! Ak chcete ísť do istoty a nechcete riskovať odporúčame Vám našu NAJLEPŠIU plachtu! Je to jedna z najsilnejších a nepremokavých kúskov! Máme ich v rôznych rozmeroch, a teda zakryjete s tým všetko. Kompletne na istotu môžete zakryť Vašu stavbu, prístrešok, strechu, pohonné látky, kľudne aj psiu búdu alebo prístrešky pre zvieratká. Plachty sú odolné voči dažďu, snehu, vetru, búrkam. Aj proti susedom :) 

Táto plachta má v sebe viac než dokonalosť. V tomto prípade, máte 100% istotu, že ak plachtu riadne upevníte a poprípade upravíte (prikrytie bazénom - využiť dosky/laty)  tak Vám bude slúžiť roky. Je to kúsok, ktorý kúpite raz a viac už nebudete musieť kupovať iné. 

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V prípade, že máte nejaké otázky alebo chcete plachty rovno objednať, môžete prejsť na ich stránku celty. V prípade, že chcete urobiť online objednávku neváhajte a kontaktujte  nás telefonicky na tel. čísle +421 51/222 01 03 každý deň od 8.00 do 16. 30 hod.