Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Pieskoviská pre deti

Detské záhradné pieskoviská sú skvelým spôsobom, ako preniesť atmosféru z piesočnatej pláže do vašej záhrady. Okrem zábavy ponúkajú aj skvelé výhody – pokiaľ ide o vývoj dieťaťa. Deti si môžu rozvíjať hrubú motoriku sypaním piesku do formičiek, hraním s lopatkou či inými pohybmi.

Na čo si dať pozor pri výbere pieskoviska?

Pri výbere detského pieskoviska však myslite na viaceré faktory.

Veľkosť plochy je kľúčová

Pieskoviská sa dodávajú v rôznych veľkostiach, no vy myslite na skutočnú veľkosť priestoru, v ktorom je piesok. Niektoré pieskoviská majú väčšie hrany, no len malú plochu pre piesok. Ak máte viacero detí a chcete, aby mohli sedieť a hrať sa spolu, pri výbere na to myslite.

Nezabudnite na piesok

Pieskoviská sa nedodávajú s pieskom. Aby ste naplnili pieskovú plochu, potrebujete dokúpiť niekoľko vriec vecí.

Myslite na prekrývaciu plachtu

Ak máte pieskovisko vonku, budete naň potrebovať plachtu – kryt. Okrem toho, že kryty chránia piesok pred nečistotami, lístím či dažďovou vodou, chránia aj vaše pieskovisko pred tým, aby sa z neho nestalo útočište pre mačky, líšky a iné tvory.

Pieskovisko s/bez spodnej lišty

Niektoré pieskoviská sa dodávajú bez podlahy. Preto si dobre premyslite, že chcete pieskovisko umiestniť. Ak ho dáte na dlažobné kocky, v prípade, že budete chcieť pieskovisko premiestniť, sa vám môže celý proces skomplikovať.

Ak ho umiestnite na trávnik, časom môže do piesku a pieskoviska preniknúť vlhkosť alebo burina. V prípade, že pieskovisko nemá spodnú časť, siahnite po samostatnej vložke na umiestnenie pod pieskovisko.

Niektoré pieskoviská, ktoré nemajú spodnú lištu,dodávané automaticky s plachtou.

Pieskovisko s tieňom

Niektoré pieskoviská disponujú UV ochranou v podobe slnečníkov a prístreškov. Premýšľanie o tom, kde by ste mohli umiestniť svoje pieskovisko, určí, či potrebujete jednu z týchto možností. Ak máte tienistý vonkajší priestor, možno nebudete potrebovať nič navyše.

Odolnosť pieskoviska

Pieskoviská sú zvyčajne stálym príslušenstvom v záhrade, takže musia byť odolné. Väčšina pieskovísk je vyrobená z plastu alebo masívneho dreva, ktoré je odolné voči poveternostným vplyvom.

Druh piesku

Bez ohľadu na vek vášho dieťaťa vždy používajte detský piesok na hranie, ktorý bol umytý, triedený a zodpovedajúcim spôsobom zmiešaný. Piesok na hranie je mäkší a bezpečnejší ako stavebný piesok, je netoxický a nezanecháva škvrny na oblečení.

Vek dieťaťa

Pieskoviská sú vhodné pre deti od 18 mesiacov. V tomto čase sú vývojovo pripravené na hry a nebudú v pieskovisku len nečinne sedieť či ochutnávať piesok.

Detské pieskoviská milujú všetky deti, preto by nemali chýbať na ihrisku, v záhrade, ani za domom. Vytvorte si s deťmi ten najkrajší hrad z piesku a tortu v klasickom drevenom pieskovisku. Nezabudnite im dopriať ani formičky a lopatku, vďaka ktorým hra v pieskovisku nadobudne nový rozmer.

 

Najpredávanejšie

0
289 10289
Značky
Impregnované pieskovisko
Materiál pieskoviska
Veľkosť pieskoviska

Stránka 1 z 1 - 17 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 17 položiek celkom