Pestujte teraz lacnejšie, objednajte si záhradný fóliovník a získavate dopravu ZADARMO 🌱 Vyberte si z najlepšej ponuky záhradných fóliovníkov a príslušenstva na Bestente s doručením do 24 hodín. 👌 Akcia platí do 30.4.2024

Bestent radí: AKO SI VYBRAŤ STAN?

V dnešnom blogu Vám prinášame poradenstvo ohľadom výberu toho správneho stanu. Vieme, že mnohé stránky disponujú rôznymi stanmi, dokonca aj naša stránka má niekoľko druhov, variant, možností ako si vybrať stan. Dostávame veľa otázok, ktorý stan je tou najideálnejšou voľbou. Práve preto, tím Bestent Vám chce objasniť problematiku výberu stanu!  

Zadelíme si to podľa edícií, nižšie môžete vidieť tabuľku, rozloženie podľa kategórií a požiadaviek zákazníkov, ktoré edície doporučujeme my. Pevne veríme, že Vám to pri výbere pomôže. 

Pohybujeme sa teda v kategórií nožnicové rýchloskladacie stany: 

        STANDARD QUALITY

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt SQ stánok

 

Standard  quality sa vyznačuje 3x3 cm profil nohy  a 0,7 mm hrúbkou ocele.  Táto konštrukcia je vhodná najmä na záhradu, predaj v uliciach (trhy), kedy stánok rozložíte ráno a zložíte večer.  Zákazníci tieto stánky využívajú aj na rybárčenie, a teda ich podklad nie je betónový práve naopak zem. Vtedy doporučujeme pri nestabilnom povrchu zeme stánok upevniť. V tomto prípade nezáleží na konštrukcií stánku, istota je pol života a práve preto je dobré stan ukotviť, zaťažiť záťažovými vakmi alebo upevniť iným spôsobom. 

SQ konštrukcia je

 • Ľahšia, preto doporučujeme túto konštrukciu rozkladať pár krát v roku, na bežné používanie, určite pri rozkladaní skladaní - častejšom sa môže konštrukcia poškodiť alebo opotrebovať.
 • SQ alebo standard quality má 3 bočné steny a strechu. Tento komplet je pogumovaný, vonkajšia strana strechy  sa skladá z polyesteru 820 D to znamená 300G/m2.
 • Zvnútra majú plachty potiahnutú gumu, proti pretrhnutiu plachty.
 • Naopak vnútorná strana plachty (strechy a stien) nie je z polyesteru ale impegrovaného nilonu PVC. 
 • Vonkajšie steny tohto stanu sú z impregnovaného materiálu - brezent, 420D, čo znamená 270g/m2 pogumovaný z vnútra.

Doporučujeme na bežné užívanie:

 • Domáce použitie
 • Trhy, akcie a výstavy 
 • Doslovne pár krát v roku 

HIGH QUALITY 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt HQ stánok

HQ alebo HIGH QUALITY sa vyznačuje vyššou kvalitou od kvality SQ - standard stánku. Konštrukcia je 4x4 cm a 0,9mm hrúbka konštrukcie. Tieto rozmery nám značia, že tento stánok je už v lepšej kvalite, nepotrebuje také upevnenie ako SQ, aj tak doporučujeme pri každom stánku použiť ukotvenia, záťažové vaky. 

Hrubšia konštrukcia je mohutnejšia a preto je tento stan najideálnejší na migrujúce akcie a preto ak viete, že so stánkom budete chodiť na rôzne akcie, zostavovať skladať teda nie je problém práve s vyšším radom našej edície.  

Preto doporučujeme stan zostaviť a mať ho na jednom mieste dlhšie. Stále platí, že je vhodné ho pri poveternostných podmienkach, viac ako 10km/hod stánok skladať dole. Takisto materiálu,  z ktorého pozostáva strecha a bočnice (Rovnakej kvality ako je SQ) nerobí dobre dážď, sneh, krúpy, silné vetry či mrazy. 

Použitie sa definuje teda častejšie ako model SQ na záhradné párty, výstavy, ktoré sú viac dní za sebou, reprezentatívne akcie a podobne. 

Stan obsahuje strechu + 3 bočnice 

 

ALL IN ONE

Táto edícia je známa tým, že obsahuje všetko čo potrebujete.  ALL in one doslova znamená  všetko v jednom. Všetko v jednej krabici! Nepotrebujete si už kupovať zvlášť vaky, zvlášť záťažové vrecia, zvlášť kotvenie.

V krabici, ktorá dorazí k vám domov, dostanete:

 • Stan 
 • 3 bočnice
 • Strecha 
 • Vak - prenosná taška
 • Kolíky na ukotvenie 
 • + šnúrky 

 

ALL in one konštrukcia je konštrukcia SQ, teda profil nohy 3x3cm a 0,7mm hrúbka konštrukcie. Tento stánok je ideálne naozaj pre tých, ktorí vedia že so stanom budú cestovať, šikovne ho zabalia a dajú do kufra auta. Nie je problém stánok poskladať aj sám alebo v šikovnej dvojici. Tým, že profil nohy a konštrukcia nie sú ťažké, je to ľahšie prenosné aj skladateľné. 

All in one má teda rovnakú konštrukciu ako SQ, avšak o niečo ľahší materiál plachiet a striech práve kvôli tomu, že sa predpokladá, že so stánkom budete migrovať, a tak hmotnosť vás určite poteší pri preprave takéhoto typu stánku. 

EXTREME QUALITY

Súvisiaci obrázok

EX označenie si môžete všimnúť pri stánkoch extrémnej kvality, to znamená že profil nohy je 3,5 x 3,5 cm a až 1,5mm hrubá! Táto nožná konštrukcia už naznačuje, že samotný stánok je naozaj v tej najlepšej kvalite, ktorú môžete dostať. Bohužiaľ (alebo chvalabohu?) sú tieto stany určené na statickej pozícií každý deň. Teda dnes stánok rozložím a za nejaký ten čas ho môžem zložiť. Povrch tejto konštrukcie je pozinkovaný, spojky ani iné komponenty nie sú z plastu, okrem krytky práve na streche. 

Tieto stánky, my osobne nazývame ako doživotné stánky, áno cena je vyššia ale nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci. Ak však viete, že stánok použijete pár krát v roku alebo máte jednorazovú akciu, vyberte si z nižšej triedy, ktorú ponúkame!

Stan obsahuje takisto 3 steny a jedna strecha

Premium QUALITY 

ekspres_premium_3x3_bezowy_sciany

Premium quality sa vyznačuje krásnou reprezentatívnou konštrukciou s bielym náterom, nádhernými bočnými stenami a strechou. Stan sa odlišuje od ostatných práve tým, že má 4 steny:

 • 2x bočná stena s oknami 
 • 1x stena s dverami 
 • 1x plná stena 
 • a prepravný obal s kotviacimi kolíkmi v počte 4 ks a lano na ukotvenie 2 kusy

Celková výška podľa jednotlivých stupňov (miesto prechodu): 211 cm - 220 cm - 228 cm - 238 cm.

Professional Quality

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt professional quality stánok

Máte záujem o prezentačné akcie, predajný stánok narodeninové či meninové oslavy alebo inú akciu? Chcete vynikať? Potom tu máme tento stan, ktorý je z edície white. A teda biela konštrukcia s nádhernými farbami s vyššou a lepšou gramážou. 

Nohy sú 6 uholníkové s rozmerom 40mm, nie štvorcové, čo dodáva stanu väčšiu silu a mohutnosť aj pri pohľade na stan. Takisto ako pri premium quality má tento stan pokrytie z každej strany. 

Rozdiel je v tom, že steny aj strecha sú všetky pogumované a z pevného PVC materiálu s hrúbkou 820D. Teda 100% vodeodolný materiál. 

Šírka lemu strechy je až 33 cm, kedy si najmä spoločnosti zvyknú našívať loga svojich firiem alebo iné propagačné materiály. Stan má panoramatické okná a široký suchý zips po bokoch stanu aj na spodnom okraji steny.

 

 

SKMBT_C25316090712550-1

Každý stan z týchto edícií majú 4 stupne nastavenia výšky, stupeň 9 cm. Celková výška býva do 180 cm pri základných stanoch a z edície premium a professional quality je konštrukcia až do výšky 320 cm podľa jednotlivých druhov stanov. 

K stanom doporučujeme určite príslušenstvo, ktoré si môže vybrať tu

Nájdete tu teda:

 • Sťahovacie gumy - ktoré slúžia na upevnenie stanu spolu s iným stanom 
 • Spojky na stany - v prípade, že chcete stany upevniť aj inak, nie je problém so spojkami, ktoré Vám stany spoja dokopy.
 • Odkvapové rúry - v rôznych rozmeroch, ktoré sa upevnia na strechu stanu a tak si nemusíte robiť starosti s dažďovou vodou.
 • Kotviace kolíky - upevnenie odporúčame najmä tam, kde  nie je rovný povrch, teda hlina, zem, ihriská, tráva a podobne
 • Záťažové vaky - platí pravidlo 1 vak/ 1 noha, odporúčame si to v každom prípade poistiť a tak zaťažiť stan
 • Prenosné tašky - sú to šikovní pomocníci 

 

 

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať, avšak pevne veríme, že tento článok Vám bude nápomocný.