Totálny výpredaj záhradných fóliovníkov. Zľavy až do 60%. Svoj nový fóliovník alebo príslušenstvo kúpite len teraz v najlepšej cene na trhu. Ponáhľajte sa, zásoby sa rýchlo míňajú.

Bestent radí: AKO SI VYBRAŤ STAN?

 

V dnešnom blogu Vám prinášame poradenstvo ohľadom výberu toho správneho stanu. Vieme, že mnohé stránky disponujú rôznymi stanmi, dokonca aj naša stránka má niekoľko druhov, variant, možností ako si vybrať stan. Dostávame veľa otázok, ktorý stan je tou najideálnejšou voľbou. Práve preto, tím Bestent Vám chce objasniť problematiku výberu stanu! 

Zadelíme si to podľa edícií, nižšie môžete vidieť tabuľku, rozloženie podľa kategorií a požiadaviek zákazníkov, ktoré edície doporučujeme my. Pevne veríme, že Vám to pri výbere pomôže. 

Pohybujeme sa teda v kategórií nožnicové rýchloskladacie stany: 

Nožnicové stany

        Edícia BLACK  

        STANDARD QUALITY

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt SQ stánok

 

Standard  quality sa vyznačuje 3x3 cm profil nohy  a 0,7 mm hrúbkou ocele.  Táto konštrukcia je vhodná najmä na záhradu, predaj v uliciach (trhy), kedy stánok rozložíte ráno a zložíte večer. 

Zákazníci tieto stánky využívajú aj na rybárčenie, a teda ich podklad nie je betónový práve naopak zem. Vtedy doporučujeme pri nestabilnom povrchu zeme stánok upevniť. V tomto prípade nezáleží na konštrukcií stánku, istota je pol života a práve preto je dobré stan ukotviť, zaťažiť záťažovými vakmi alebo upevniť iným spôsobom. 

SQ konštrukcia je ľahšia, preto doporučujeme túto konštrukciu rozkladať pár krát v roku, na bežné používanie, určite pri rozkladaní skladaní - častejšom sa môže konštrukcia poškodiť alebo opotrebovať.

Edícia black sa vyznačuje čiernou konštrukciou.

SQ alebo standard quality má 3 bočné steny a stechu. Tento komplet je pogumovaný, vonkajšia strana strechy  sa skladá z polyesteru 820 D to znamená 300G/m2. Zvnútra majú plachty potiahnutú gumu, proti pretrhnutiu plachty.Naopak vnútorná strana plachty (strechy a stein) nie je z polyesteru ale impegrovaného nilonu PVC.  Vonjakjšie steny tohoto stanu sú z impegrovaného materiálu - brezent, 420D, čo znamená 270g/m2 pogumovaný z vnútra.

Doporučujeme na bežné užívanie:

 • Domáce použitie
 • Trhy, akcie a výstavy 
 • Doslovne pár krát v roku 

 

Edícia BLACK

HIGH QUALITY 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt HQ stánok

HQ alebo HIGH QUALITY sa vyznačuje vyššou kvalitou od kvality SQ - standard stánku. Konštrukcia je 4x4 cm a 0,9mm hrúbka konštrukcie. Tieto rozmery nám značia, že tento stánok je už v lepšej kvalite, nepotrebuje také upevnenie ako SQ, aj tak doporučujeme pri každom stánku použiť ukotvenia, záťažové vaky. 

Hrubšia konštrukcia je aj mohutnejšia, takže treba počítať s tým, že na akcie alebo migrujúce sa akcie sa veľmi tento stánok hodí najideálnejšie, preto ak viete, že so stánkom budete chodiť na rôzne akcie, zostavovať skladať teda nie je problém práve s vyšším radom našej edície.  

Preto doporučujeme stan zostaviť a mať ho na jednom mieste dlhšie. Stále platí, že je vhodné ho pri poveternostných podmienkach, viac ako 10km/hod stánok skladať dole. Takisto materiálu,  z ktorého pozostáva strecha a bočnice (Rovnakej kvality ako je SQ) nerobí dobre dážď, sneh, krúpy, silné vetry či mrazy. 

Použitie sa definuje teda častejšie ako model SQ na záhradné párty, výstavy, ktoré sú viac dní za sebou, reprezentatívne akcie a podobne. 

Stan obsahuje strechu + 3 bočnice 

Edícia BLACK

ALL IN ONE

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt all in one stánok

Táto edícia je známa tým, že obsahuje všetko čo potrebujete.  ALL in one doslova znamená  všetko v jednom. Všetko v jednej krabici! Nepotrebujete si už kupovať zvlášť vaky, zvlášť záťažové vrecia, zvlášť kotvenie. V krabici, ktorá dorazí k vám domov, dostanete:

 • Stan 
 • 3 bočnice
 • Strecha 
 • Vak - prenosná taška
 • Kolíky na ukotvenie 
 • + šnúrky 

 

ALL in one konštrukcia je konštrukcia SQ, teda profil nohy 3x3cm a 0,7mm hrúbka konštrukcie. Tento stánok je ideálne naozaj pre tých, ktorí vedia že so stanom budú cestovať, šikovne ho zabalia a dajú do kufra auta. Nie je problém stánok poskladať aj sám alebo v šikovnej dvojici. Tým, že profil nohy a konštrukcia nie sú ťažké, je to ľahšie prenosné aj skladateľné. 

All in one má teda rovnakú konštrukciu ako SQ, avšak o niečo ľahší materiál plachiet a striech práve kvôli tomu, že sa predpokladá, že so stánkom budete migrovať, a tak hmotnosť vás určite poteší pri preprave takéhoto typu stánku. 

 

EDICIA GOLD 

EXTREME QUALITY

Súvisiaci obrázok

EX označenie si môžete všimnúť pri stánkoch extrémnej kvality, to znamená že profil nohy je 3,5 x 3,5 cm a až 1,5mm hrubá! Táto nožná konštrukcia už naznačuje, že samotný stánok je naozaj v tej najlepšej kvalite, ktorú môžete dostať. Bohužiaľ (alebo chvaľabohu?) sú tieto stany určené na statickej pozícií každý deň. Teda dnes stánok rozložím a za nejaký ten čas ho môžem zložiť. Povrch tejto konštkrukcie je pozinkovaný, spojky ani iné komponenty nie sú z plastu, okrem krytky práve na streche. 

Edícia gold sa vyznačuje striebornou konštrukciou - strieborným náterom konštrukcie!

Tieto stánky, my osobne nazývame ako doživotné stánky, áno cena je vyššia ale nie sme taí bohaí,aby sme si kupovali lacné veci. Ak však viete, že stánok použijete pár krát v roku alebo máte jednorázovú akciu, vyberte si z nižšej triedy, ktorú ponúkame!

Stan obsahuje takisto 3 steny a jedna strecha

 

Edícia WHITE

Premium QUALITY 

ekspres_premium_3x3_bezowy_sciany

Premium quality sa vyznačuje krásnou reprezentatívnou konštrukciou s bielym náterom, nádhernými bočnými stenami a strechou. Stan sa odlišuje od ostatných práve tým, že má 4 steny:

 • 2x bočná stena s oknami 
 • 1x stena s dverami 
 • 1x plná stena 

a prepravný obal s kotviacimi kolíkami v počte 4 ks a lano na ukotvenie 2 kusy

Celková výška podľa jednotlivých stupňov (miesto prechodu): 211 cm - 220 cm - 228 cm - 238 cm.

 

Edícia WHITE

Professional Quality

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt professional quality stánok

Máte záujem o prezentačné akcie, predajný stánok narodeninové či meninové oslavy alebo inú akciu? Chcete vynikať? Potom tu máme tento stan, ktorý je z edície white. A teda biela konštrukcia s nádhernými farbami s vyššou a lepšou gramážou. 

Nohy sú 6 uholníkové s rozmerom 40mm, nie štvorcové, čo dodáva stanu väčšiu silu a mohutnosť aj pri pohľade na stan.Stan je teda omnoho stabilnejší než stany z edície GOLD alebo BLACK. Takisto ako pri premium quality má tento stan pokrytie z každej strany. 

Rozdiel je v tom, že steny aj strecha sú všetky pogumované a z pevného PVC materiálu s hrúbkou 820D. Teda 100% vodeodolný materiál. 

Šírka lemu strechy je až 33 cm, kedy si najmä spoločnosti zvyknú našívať loga svojich firiem alebo iné propagačné materiály. Stan má panoramatické okná a široký suchý zips po bokoch stanu aj na spodnom okraji steny.

 

 

SKMBT_C25316090712550-1

Každý stan z týchto edícií majú 4 stupne nastavenia výšky, stupeň 9 cm. Celková výška býva do 180 cm pri základných stanoch a z edície WHITE sú to práve konštrukcie až do výšky 320 cm podľa jednotlivých druhov stanov. 

 

K stanom doporučujeme určite príslušenstvo, ktoré si môže vybrať tu

Nájdete tu teda:

 • Sťahovacie gumy - ktoré slúžia na upevnenie stanu spolu s iným stanom 
 • Spojky na stany - v prípade, že chcete stany upevniť aj inak, nie je problém so spojkami, ktoré Vám stany spoja dokopy.
 • Odkvapové rúry - v rôznych rozmeroch, ktoré sa upevnia na strechu stanu a tak si nemusíte robiť starosti s dažďovou vodou.
 • Kotviace kolíky - upevnenie odporúčame najmä tam, kde  nie je rovný povrch, teda hlina, zem, ihriská, tráva a podobne
 • Záťažové vaky - platí pravidlo 1 vak/ 1 noha, odporúčame si to v každom prípade poistiť a tak zaťažiť stan
 • Prenosné tašky - sú to šikovní pomocníci 

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt záťažový vakVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prenosná taška na stanVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt spojky na stan bestentVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kotviace kolíky bestent

 

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať,avšak pevne veríme, že tento článok Vám bude nápomocný.