Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Čo robiť s deťmi doma: 5 tipov na aktivity počas karantény

Rodičia, ktorí počas týchto dní ostávajú doma so svojimi deťmi nezúfajte. Prinášame vám niekoľko tipov na aktivity s deťmi v domácom prostredí. Prečítajte si, čo robiť s deťmi doma - 5 tipov na aktivity počas karantény, ktoré vaše deti neomrzia. 

 co _robit_s_detmi_doma(1)

1.  Náhrdelníky z cestovín

Vzhľadom na informácie od obchodných reťazcov z posledných dní a týždňov, veríme, že nie je na Slovensku domácnosť, ktorá nemá v špajze balík cestovín. Využite ho namiesto varenie na tvorenie s deťmi. Na unikátne náhrdelníky budete potrebovať len šnúrku či nitku a cestoviny, ktoré  na ňu navlečiete. Výsledok poteší nie len malé princezné.

co _robit_s_detmi_doma(10) co _robit_s_detmi_doma(11)

co _robit_s_detmi_doma(9)

2.  Hra na povolania

Hru na rôzne povolania môžete simulovať vy, ako rodič s deťmi, ale aj deti medzi sebou, ak máte 2 a viac ratolestí.  Simulačné úlohy deťom kopírujú a znázorňujú realitu hraním jednotlivých rolí. Dieťa sa učí rešpektovať autoritu a spoznáva čo ho baví. 

co _robit_s_detmi_doma(12)

Obľúbené sú hry na povolania:

- kuchár

- predavač / obchodník

- lekár

- malý majster

- reportér / novinár

- spevácka hviezda

 co _robit_s_detmi_doma(13)

3.  Párovanie plastových vrchnákov

Pri tejto aktivite budete potrebovať len vrchnáčiky z plastových fliaš a formu na pralinky či mafiny. Ideálne je nazbierať si vrchnáčiky z viacerých farieb aspoň po dva kusy. Tie môžu vaše ratolesti ukladať do formy ľubovoľne podľa farieb alebo vedľa seba párovať rovnaké farby ako pexeso.

Plastove vrchnaciky

4.  Lakovanie nechtov 

Lakovanie nechtov ocenia všetky dievčatká, ktoré sa rady parádia. Namiesto toho, aby si špinili svoje nechty im pripravíte maketu ruky z kartónu a lakovanie bude zábavou. 

Lakovanie nechtov

Tip:

Ak máte doma väčšie slečny, môžete ich zapojiť do robenia nechtov spolu s vami. Všetko potrebné pre krásne nechty nájdete v našej ponuke.

co _robit_s_detmi_doma(14)

Pozrite si náš jednoduchý a rýchly návod, ako si urobiť nechty aj z pohodlia domova:

Nechty ako zo salónu: Teraz si ich zvládnete urobiť aj doma

 

5.  Rolky z toaletného papiera 

Rolky z toaletného nevyhadzujte! Oplatí sa ich uskladniť a využiť na rôzne aktivity s deťmi. Toaletné rolky môžete využiť aj na edukačné hry.

Rolky si očíslujte, prilepte spodnou stranou na papier, tak aby stáli rovno. Na paličky od nanukov alebo pásiky z kartónu napíšte príklady na sčítanie a odčítanie. Nechajte na deti a ich matematické znalosti, aby dali paličku s príkladom do rolky so správnym výsledkom. Podobným spôsobom môžu deti priraďovať aj farby

Príklady

Triedenie farebných paličiek

Pevne veríme, že sa necháte inšpirovať a niektoré tipy využijete aj u vás doma.