Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Jeseň v záhrade a praktické Rady pre Október 2023

Október je mesiac, kedy sa príroda začína pripravovať na zimný odpočinok, a vaša záhrada si zaslúži jesennú údržbu a odpočinok. V našom článku "Jeseň v Záhrade a praktické Rady pre Október 2023 vám predstavíme dôležité úlohy, ktoré treba vykonať v záhrade. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko praktických rád a tipov, ako si užiť jeseň v záhrade a udržať ju v dobrom stave.

Jeseň je obdobím, kedy naše záhrady menia svoj vzhľad a prípravy na nadchádzajúcu zimu sú na dennom poriadku. Október 2023 prichádza s úlohami a možnosťami pre milovníkov záhradníctva, aby ich záhrady zostali krásne aj počas tejto sezóny.

1. Pestovanie Chladnomilných Plodín

Október je ideálnym časom na pestovanie chladnomilných plodín ako špenát, rukola, a petržlen. Teploty klesajú, čo vytvára ideálne podmienky pre tieto rastliny. Nezabudnite ich pravidelne polievať a chráňte ich pred prvými mrazmi vhodným záhradným obalom, záhradnou agrotextíliou. 

2. Zber Plodov a Zeleniny

Október je čas zberu mnohých plodov a zeleniny, ako sú jablká, hrušky, čučoriedky, a tekvica. Záhradníci by mali využiť túto príležitosť na konzervovanie čerstvých plodov a zeleniny do zimných mesiacov. Môžete ich uskladniť v chlade alebo pripraviť na džemovanie a zaváranie.

3. Upratovanie a Prerezávanie

Je dôležité udržiavať záhradu v dobrej kondícii. V októbri odstráňte odumreté rastliny a odstráňte burinu, aby sa predišlo ich šíreniu. Prerezávanie stromov a kríkov je tiež nevyhnutné na udržanie ich tvaru a zdravia. Nožnice na trávu a krovie sú pri práci v záhrade nenahraditeľným nástrojom. 

4. Doplnenie Hnojív

Október je vhodný čas na pridanie hnojív do pôdy. Organické hnojivá pomôžu obnoviť výživu pôdy a pripraviť sa na budúcu sezónu. Dôkladné hnojenie pomôže vašim rastlinám rásť zdravšie a silnejšie. Pomôžu vám záhradné postrekovače, ktoré sú vhodným doplnkom pri starostlivosti o záhradu, stromy a kvety. Všetky rastliny potrebujú výživu a taktiež ochranu pred škodcami alebo chorobami. Vďaka kvalitným postrekovačom s dostatočným zásobníkom bude práca v záhrade omnoho jednoduchšia.

5. Príprava na Zimu

Neberte na ľahkú váhu prípravu na zimné mesiace. Skontrolujte stav vášho záhradného náradia, alebo iných záhradných doplnkov a uskladnite ich na suchom mieste. Na uskladnenie nástrojov a záhradného nábytku vám pomôže krycia plachta, alebo celta je výborný pomocník, ktorý vám pomôže uchovať všetky predmety v suchu a v bezpečí pred nepriaznivým počasím.  Pomocou našich krycích plachiet môžete ochrániť napríklad auto, tovar, bazén, rozpracovanú stavbu, pieskovisko, záhradný nábytok, alebo čokoľvek iné pred dažďom, snehom alebo aj slnkom a nepredvídateľným počasím.  Naše krycie plachty (zakrývacie plachty) a celty majú rôzne gramáže, aby ste si mohli ľahko vybrať vhodnú plachtu podľa svojich preferencií. Navyše, zakrývacie plachty máme skladom, takže dodanie je skutočne rýchle.

Jeseň v záhrade môže byť magická, ak ju riadne pripravíte. Nasledujte tieto praktické rady pre október 2023 a užite si krásu tejto sezóny vo vašej záhrade. Buďte pripravení na zimu a pozorujte, ako vaša záhrada kvitne aj počas chladnejších mesiacov. Vaša záhrada vám za to určite poďakuje.