Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Aká veľká by mala byť búda pre psa?

Správne rozmery psej búdy sú kľúčové pre zabezpečenie, že sa váš pes v ňom bude cítiť pohodlne a bezpečne. Pri rozhodovaní o veľkosti psej búdy je dôležité zvážiť veľkosť a plemeno vášho psa. Všeobecne platí, že psie búdy by mali byť dostatočne veľké, aby váš pes mohol vojsť a voľne sa v ňom pohybovať, ale zároveň by nemali byť príliš veľké, aby zabraňovali zadržaniu tepla v chladnejších mesiacoch, nemala byť príliš veľká, aby si ju v zime dokázal vyhriať vlastným telom.

Pre menšie plemená ako je napr: jazvečík alebo yorkshire teriér

  • Musí byť psia búda dostatočné veľká aby sa psík vedel otočiť a uložiť vo svojom pelechu. 

 

Pre stredné a veľké plemená ako je napr: labrador, nemecký ovčiak

  • Psia búda by mala byť väčšia a priestranejšia, aby im poskytla dostatok miesta na pohyb a pohodlné ležanie.

 

Pri určovaní správnej veľkosti psej búdy by ste mali zvážiť aj zvyklosti vášho psa

  • Ak váš pes trávi veľa času vonku alebo preferuje spánok v psej búde, mal by byť jeho dom dostatočne veľký na to, aby sa v ňom cítil pohodlne a bezpečne.

 

Myslite aj na pohodlie a izoláciu. Dno psej búdy by malo byť vyvýšené nad zemou a zateplené, aby sa zabránilo prenikaniu chladu a vlhkosti. V zime môžete búdu zatepliť dekami alebo špeciálnymi zatepľovacími materiálmi. Nezabudnite, že psia búda by mala byť umiestnená na mieste, ktoré je chránené pred vetrom a dažďom, ale zároveň ponúka dobrú ventiláciu a dostatočné množstvo tieňa. Búda pre psa môže byť aj estetickým doplnkom vašej záhrady. Vyberte si dizajn, ktorý sa vám páči a ladí s prostredím.

Pre dokonalé pohodlie vášho psa môžete do búdy umiestniť pelech, misky na vodu a krmivo a hračky. 

Vyberte si z našej ponuky psích búd  a poskytnite vášmu psíkovi ideálne miesto na oddych a útočisko pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. S našimi kvalitnými psími búdami si môžete byť istí, že váš pes bude mať vždy bezpečné a pohodlné útočisko.