Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Aké výhody prinášajú záhradné fóliovníky?

Fóliovníky sa stávajú čoraz obľúbenejším aj u slovenských záhradkárov. Ako už napovedá samotný názov, záhradný fóliovník je zložený z konštrukcie a viacvrstvovej fólií so zosilnenou sieťovinou. Práve tento jednoduchý princíp prináša viacero výhod.

Doprajte vašej záhrade zmenu!

agrozelenina

 

Monotónnosť nie je dobrá a pre záhradu to platí dvojnásobne. Klasický skleník môže vytvárať monotónnosť záhrady, keďže má fixnú polohu, ktorú nemôžete len tak ľahko zmeniť. Naopak, záhradný fóliovník môžete prenášať z miesta na miesto hoc aj každý deň. Jeho základom je oceľová konštrukcia a kvalitná fólia, ktorá tvorí steny a strechu. Konštrukcia je jednoducho uchytená do zeme a viete ju bez väčších ťažkostí premiestňovať.

 

 

foliovník

Ďalšou výhodou našich fóliovníkov môže byť prispôsobené odvetrávanie. Okná sú umiestnené na oboch stranách, a tak zabezpečujú potrebnú cirkuláciu vzduchu čím zaručujú reguláciu teploty alebo vlhkosť vzduchu. Okná sú zabezpečené moskytierkou, ktorá zabraňuje vstupu pred nechcenými návštevníkmi. Tieto okná majú možnosť stočenia sa a uchopenia pomocou suchého zipsu. Okno na zadnej stene tunela poskytuje ďalšie slnečné svetlo na ťažko prístupnom mieste a uľahčuje vetranie Vašim rastlinkám.  Okolo našich fóliovníkov sa nachádza ochranná zástera, ktorú radi, uvítate pri nepriaznivom počasí! Spodná ochrana fóliovníkov je, navrhnutá tak, aby Vám zabezpečila dostatočnú ochranu pred prefúknutím fólie.

 

TIP: Zasypte spodnú ochranu fóliovníkov hlinou a na vrch umiestnite kamienky, aby Váš fóliovník bol stabilnejší.

 

 

A ČO ŽIVOTNOSŤ?

V porovnaní fóliovníka so skleníkom, má fóliovník práve výhodu vymeniteľnej fólie. Pri rozbití skleníka Vás môže vyjsť investícia do nových náhradných dielov omnoho drahšie. K našim fóliovníkom ponúkame aj náhradné fólie, ktoré sú dostupné a ľahko montovateľné. Ako sú na tom fóliovníky? Ak vyberiete kus s kvalitnou fóliou, tiež vám vydrží prakticky naveky. Napríklad, fóliovníky dostupné v našom e-shope sú vybavené viacvrstvovou PE fóliou, ktorá je naviac vystužená sieťovinou zvyšujúcou jej odolnosť. Vďaka pozinkovanej oceľovej konštrukcii vydrží fóliovník správnym ukotvením a dostatočnou ochranou aj nepriaznivé počasie.

Ideálny domov pre rastliny

 

Hoci Slovensko poskytuje pomerne vhodnú klímu na pestovanie väčšiny rastlín, niektoré exotickejšie druhy predsa len bez skleníka alebo fóliovníka nevypestujete. Nehovoriac o tom, že pestovanie vo fóliovníku je vhodné prakticky pre všetky druhy rastlín. Rastlinky sú chránené pred silným slnečným žiarením práve vďaka UV fóliám. Fóliovník tak poskytuje dostatočné svetlo, ktoré vytvára kombináciou tepla a vlhkosťou jedinečnú mikroklímu pre Vašu úrodu.  Tento záhradný pomocník urýchli rast a dozrievanie plodín.

šalát

 

UŽ ŽIADNE PLESNE

Ak túžite po zdravom ovocí či zelenine, mali by ste uvažovať nad kúpou fóliovníka. Foliovník svojím priestorom vytvára nielen ideálnu klímu, ale chráni najmä listy a stonky rastlín pred atmosferickými zrážkami. Tým znižuje riziko plesňových chorôb. Ušetríte nielen na prípravkoch na ochranu rastlín, ale najmä svoje zdravie. 

Ak teda hľadáte jednoduchý a lacný spôsob ako vypestovať prakticky akúkoľvek rastlinu, hoc aj z Kanárskych ostrov prezrite si našu ponuku. Našim zákazníkom ponúkame na výber standard a premium radu, ktorá je ideálna pre Vaše pestovanie.

Záhradkárčenie nebolo nikdy jednoduchšie!

 

text_BANNER-01