Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Záhradný fóliovník: Vytvorte si oázu, aj keď ste len začiatočník

Ak skúšate svoje zručnosti alebo ak máte roky skúseností, no chcete svoje záhrade dopriať čosi navyše, ste na správnom mieste. Záhradný fóliovník vám pomôže dopestovať rôzne druhy zeleniny či ovocia, dokonca aj také, ktoré doposiaľ v záhradke nestihli dozrieť. Prečo si teda nedopriať čosi navyše?

 

Ako a prečo funguje záhradný fóliovník?
 
Záhradný fóliovník svojou štruktúrou a vlastnosťami je skutočne výnimočným priestorom, kde sa vytvára ideálna klíma. Navyše, sú listy a stonky vašich rastlín ochránené pred neželanými poveternostnými vplyvmi, silnými zrážkami a samozrejme chladom. Takouto starostlivosťou o svoje plodiny znižujete riziko plesňových chorôb. Ušetríte na prípravkoch na ochranu rastlín a z úrody sa budete tešiť skôr a omnoho dlhšie.
 
 
Na www.bestent.sk si určite vyberiete z našej ponuky záhradných fóliovníkov a zároveň sa nemusíte báť, že vám o pár rokov zostarne fólia. Tá naša je viacvrstvovávystužená sieťovinou, ktorá zvyšuje jej odolnosť. No ak by sa predsa poškodila, u nás si ju ľahko kúpite znovu.
 
 
Skleník alebo fóliovník?
 
Ak stále váhate, na akú konštrukciu či veľkosť staviť, pozrime sa spolu na to, aké výhody fóliovník ponúka.
 
  • oproti skleníku je lacnejší
  • dá sa jednoducho presunúť tam, kde ho potrebujete
  • jeho poskladanie vám zaberie len pár minút
  • nehrozí poranenie či porezanie na skle
  • na záhrade nemusí „strašiť“ celý rok
  • vyberať si môžete z rôznych rozmerov

 

elaine-casap-qgHGDbbSNm8-unsplash

 
 
Paradajky je lepšie umiestniť ku vchodu. Nie sú náročné a majú rady trošku chladnejšie prostredie. Uhorky sú zase teplomilné, ale taktiež potrebujú dostatočné vetranie. Nesmieme ich sadiť príliš blízko vedľa seba, aby mohli spokojne „dýchať“. Ak sa o nich postaráte správne, bude vám vašu úrodu závidieť celé susedstvo. Nezabudnite sa preto o plody svojej práce podeliť.
  
2c2927548c8a8a5d915ad30f087d2d3e
 
Kam postaviť fóliovník
 
Konštrukcia fóliovníka je jednoduchá a ľahko prenosná, no zároveň pevná a trvácna, o čo sa starajú pozinkované trubky. Jedinou nevýhodou je, že v príliš silnom vetre, by sa jeho fólia či konštrukcia mohla poškodiť. Preto ho pri plánovaní záhradky umiestnite do závetria. Navyše, ak vyberiete miesto v blízkosti stavby alebo steny domu, pomôžete záhradnému fóliovníku lepšie uchovávať teplo pre svoje rastlinky.
 
Celú ponuku našich záhradných fóliovníkov nájdete tu: Záhradné fóliovníky