🏷️ Black Friday ⚫ Najväčší výpredaj tohto roka je tu! Využite zľavy až do -60% na vybraný tovar. ❗Pozor - len do vypredania zásob!

Ako sa postarať o vianočný stromček po Vianociach?

Dokedy u vás kraľuje vianočný stromček? Končí sa jeho práca už po novom roku, prežije do polovice januára alebo si ho nechávate, kým vám príliš veľa ľudí povie, že čochvíľa je tu Veľká noc? Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, vianočný stromček sa musí po sviatkoch premiestniť na bezpečné miesto, aby vám urobil rovnaké množstvo radosti aj o rok.

vianocny_stromcek(18)

Ako začať?

Všetky kroky, ktoré ste odvážne podstúpili pri zdobení, teraz urobíte v obrátenom poradí. Samozrejme, niektoré ozdoby možno už časom zo stromčeka zázračne zmizli (salónky, kolekcie, perníčky). Opatrne teda odložte ozdoby, skontrolujte sviečky, aby ste nezabudli o rok kúpiť náhradné, ak to je potrebné.

vianocny_stromcek(11)

Mohlo by vás zaujímať:

Ako ozdobiť vianočný stromček: Robíte to správne?

 

Ako zložiť umelý stromček?

Ak ste si tento rok vybrali vianočný stromček z našej ponuky, veľmi nás to teší. Poďme ale spoločne vianočný stromček zbaliť tak, aby bol pripravený na ďalšiu sezónu. Podobne ako pri skladaní ozdôb, postupujeme presne v opačnom poradí. Najprv teda pritlačíme konáriky na vrchnej strane stromčeka a postupujeme smerom nadol.

vianocny_stromcek(15)

Stromček sa delí na viac častí. Všetky tri alebo dve - v závislosti od výšky stromčeka - môžete zabaliť do krabice, v ktorej ste stromček dostali. Ak chcete spolu so stromčekom zbaliť aj iné vianočné dekorácie, zabaľte ho do tašky na vianočný stromček. Nájdete ju aj u nás

 

Taška na vianočný stromček

Skladovanie vianočného stromčeka je vďaka taške na kolieskach omnoho jednoduchšie. Tašku si môžete vybrať podľa výšky stromčeka:

- taška na vianočný stromček S ideálna pre stromčeky výšky od 120 do 160 cm

- taška na vianočný stromček M ideálna pre stromčeky výšky od 180 do 220 cm

- taška na vianočný stromček L ideálna pre stromčeky výšky až do 250 cm

prenosna_taska_na_vianocny_stromcek(2)prenosna_taska_na_vianocny_stromcek(1)

Tip:

V prípade, ak chcete prakticky uložiť všetky vianočné dekorácie na jednom mieste, vyberte si tašku na stromček väčších rozmerov. 

vianocny_stromcek(14)

 

Vianočný stromček na pníku

Naše vianočné stromčeky na pníku, rovnako ako všetky ostatné vianočné stromčeky, sú vyrábané vždy v roku, v ktorom sa predávajú. Keďže ich kmeň je vyrobený z reálneho dreva, je potrebné ho uložiť tak, aby mal prístup k vzduchu. Ak by drevo navlhlo, môže ho napadnúť pleseň. Skladujte preto svoj stromček na pníku správne a budete si ho môcť užívať celé roky. 

vianocny_stromcek(5)

Prečítajte si tiež:

Vianočné osvetlenie: Teplé? Chladné? Viacfarebné? Aký je medzi nimi rozdiel?

Zdobenie vianočného stromčeka: Inšpirujte sa tohtoročnými trendami

Tieto fakty o Vianociach nás šokovali!

Čo o vás prezradí váš vianočný stromček

Vianočný stromček: Odkiaľ k nám prišiel?