Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Ako prežiť domácu karanténu?

Domáca karanténa už pre mnohých nie  je cudzí pojem. Či ostávate doma z vlastného presvedčenia alebo jednoducho preto, že musíte, je to pre vás  nová situácia. Nie každému je prirodzené zachovať si denný režim, ak sa to od neho nevyžaduje. Čo robiť, ako tráviť čas. Tu sú možnosti, ako prežiť karanténu a zachovať si zdravý rozum.

Co robit v karantene

Pracujte z domu 

Práca z domu je jedna z možností, ako sa počas karantény doma nezblázniť. Na Slovensku ešte nie je veľmi rozšírená možnosť home office. Vo Veľkej Británii je už takmer 68% firiem naklonených flexibilnému pracovnému prostrediu. Ak s prácou z domu nemáte skúsenosti, pomôžu vám rady, ktoré sme spísali v predchádzajúcom príspevku. Prácou určite nič nepokazíte, naopak, ak si dokážete udržať svoj pracovný režim odvďačí sa vám aj váš zamestnávateľ. 

Striedajte činnosti 

Aby ste neupadli do stereotypu je vhodné, aby ste striedali činnosti. Ak napríklad cez deň pracujete a sedíte za PC, večer počítač vypnite, nechajte oddýchnuť oči aj hlavu. Venujte sa radšej nejakej fyzickej aktivite. 

Čítajte knihy a pozerajte seriály

Konečne máte čas dočítať tú knihu, ktorá leží na nočnom stolíku už tretí mesiac. Nemusíte bojovať s večným problémom, a to, že zaspíte vždy pri druhej strane čítania. Môžete čítať ráno alebo kedykoľvek počas dňa. Ak ste odkladali pozeranie očakávaného seriálu teraz je  naň ideálny priestor. Možností je veľa, stačí sa prehrabať ponukou HBO alebo Netflix, či iných streamovacích služieb a o zábavu máte postarané. 

netflix and chill 

Vzdelávajte sa 

Či  už pracujete z domu alebo nie, vždy je priestor na to, aby ste sa obohatili o nové vedomosti alebo zručnosti. Napredujte v  pracovnej oblasti. Vzdelajte sa aj v oblasti osobného rozvoja, naučte sa nové triky pre lepšiu organizáciu svojej práce, či domácnosti. Prekvapte svojich blízkych výnimočným jedlom a absolvujte kulinársky online workshop. Splňte si sen a staňte sa maliarom. Venujte čas svojmu domácemu miláčikovi a vytrénujte z neho ukážkového psíka. Online možností je veľa, stačí si vybrať. 

Prispôsobte si svoj životný štýl

Vždy ste boli nočný vták, no vaša práca a s ňou spojené ranné vstávanie vás obmedzovala? Alebo naopak, máte radšej stereotyp, pravidelný harmonogram, no práca si vyžadujem flexibilný prístup. Počas karantény si s tým nemusíte lámať hlavu, Životný štýl a svoj denný režim si prispôsobíte, ako bude vyhovovať len vám. Pracujte v noci, ak ste vtedy produktívnejší a ráno si pokojne môžete prispať.

Kto vie, možno vám tento pobyt doma ukáže, že je čas na zmenu a vy sa rozhodnete zmeniť nie len svoje dlho zaužívané zvyky, ale aj pracovné zameranie, či životný štýl. Každopádne netreba zúfať, ako sa hovorí, po každej búrke raz výjde slnko. Aj táto karanténa raz pominie, snažte sa z nej vyťažiť, čo najviac pozitívneho. 

netflix and chill (1)

Ak ste sa rozhodli pre homeoffice vyberte si z ponuky tu, relax v záhrade si užijete tu,  redizajn bytu spolu zrealizujeme tu, u nás nájdete všetko.