Pestujte teraz lacnejšie, objednajte si záhradný fóliovník a získavate dopravu ZADARMO 🌱 Vyberte si z najlepšej ponuky záhradných fóliovníkov a príslušenstva na Bestente s doručením do 24 hodín. 👌 Akcia platí do 30.4.2024

Ako správne vybrať búdu pre psa?

Budy pre psa

Zvažujete kúpu nového domova pre vášho psíka a neviete si rady? Prečítajte si, čo všetko by ste mali zohľadniť pri správnom výbere. 

Ak váš pes trávi väčšinu času vonku v záhrade, je vhodné mu aj tam zabezpečiť ideálne miesto na odpočinok a úkryt pred zlým počasím. Ideálnym riešením je búda pre psa. Pri jej kúpe je potrebné zvážiť viacero faktorov, aby bol pes spokojný a tým pádom aj jeho majiteľ.

VEĽKOSŤ

V prvom rade treba zohľadniť veľkosť psíka a tej prispôsobiť veľkosť búdy. Aby sa pes cítil dobre je vhodné,aby sa nemusel prikrčiť pri vstupe do búdy. Vo vnútri by mal mať dostatok miesta, aby sa bez problémov postavil na rovné nohy. Keď si ľahne celý na podlahu mal by mať rezervu aspoň 30 cm priestoru okolo seba. Takto by sa mal bez problémov aj otáčať a meniť polohu, ako sa mu zachce.

MATERIÁL

Ďalej treba zvážiť materiál z akého je búda vyrobená. Musí psa ochrániť pred dážďom aj snehom. Vo vnútri je najlepšia podlaha z materiálu, ktorý izoluje. Ak nechcete, aby pes ležal priamo na podlahe využite starý koberec, obliečky alebo deku ako podložku. Prihliadajte pri výbere aj na funkčnosť materiálu. Musí byť ľahko umývateľný. Ľahko udržíte čistotu v novom dome vášho psa. Farba búdy je len vaša voľba. Niektoré búdy sa predávajú s drevom v surovom stave, ktoré si môžete ošetriť moridlom vlastného výberu. Pre detailistov je tu možnosť namaľovať búdu aj inými farbami, ktoré spestria vašu záhradu.

MIESTO

Búdu vhodne umiestnite. Najlepšie na miesto, kde bude mať pes dobrý výhľad na celú záhradu a aj svoj pokoj na odpočinok. Určite sa vyhnite umiestneniu búdy pri plote, hneď vedľa frekventovanej cesty. 

Búda bude pre psíka novým útočiskom a domovom. Nemusí to tak byť hneď od začiatku. Doprajte psíkovi čas, aby si zvykol na nové miesto. Nech si búdu poriadne očuchá. Zo začiatku mu môžete do vnútra odložiť nejakú dobrotu alebo búdu vystlať obľúbenou dekou psa. Doprajte mu čas, aby si nový domov obľúbil. 

Búdy pre vašich štvornohých miláčikov nájdete tu. Pelechy pre psíkov, ktorí sa zdržiavajú v interiéri nájdete tu