Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Ako vybrať trampolínu pre deti?


Chladné aprílové dni sú konečne na ústupe a na scénu sa pomaly dostávajú teplé dni. No a ani sa nenazdáme a budeme tu mať leto. To však nie je len o dovolenkách pri mori, ale aj čase strávenom v našich záhradách. A aby sa v nej vaše deti nenudili, vymyslite im dostatok aktivít. Jednou z nich môže byť aj trampolína. S jej výberom vám dnes pomôžeme.

Na trhu môžeme nájsť širokú škálu rôznych trampolín. Vo všeobecnosti platí, že sa dajú rozdeliť do troch základných kategórií. Poznáme interiérové trampolíny, exteriérové trampolíny a trampolíny určené na jumping. V našom porovnaní sa zameriame na kombinované kúsky, ktoré je možné umiestniť aj do väčšieho interiéru, no prioritne ide o exteriérové trampolíny, ktoré ponúknu vašim deťom možnosť vyšantiť sa na čerstvom vzduchu.

1

Na čo si dať pri kúpe trampolíny pozor?

Na úvod si však povedzme, ktoré faktory by sme pri kúpe trampolíny nemali v žiadnom prípade podceniť. Trampolína by totiž nemala primárne slúžiť ako dizajnový doplnok do vašej záhrady, ale bezpečný zdroj zábavy pre vaše ratolesti. Aj preto je potrebné pri jej kúpe sledovať viacero faktorov, ktoré vám povedia o kvalite jej prevedenia viac. Všímajte si najmä:

1. Kvalitu konštrukcie trampolíny

Aby ste vašim deťom zabezpečili dostatočný komfort a minimalizovali riziko škaredého zranenia, svoju pozornosť venujte najmä materiálu, z ktorého je trampolína vyrobená. Rovnako tak je potrebné všímať si aj kvalitu jednotlivých zvarov. Detská trampolína musí byť pevná, ideálna je v tomto prípade oceľová konštrukcia. Na trhu sa síce môžete stretnúť aj s lacnejšími hliníkovými variantmi, no šetriť na materiáloch vám v žiadnom prípade neodporúčame. V lepšom prípade sa vám trampolína „odvďačí“ kratšou životnosťou, v tom horšom môže na prílišnú sporivosť doplatiť vaša ratolesť.

Okrem samotnej konštrukcie a kvality jednotlivých zvarov si nezabudnite dôkladne odsledovať ani pevnosť nôh. Všetko by malo držať pevne na svojom mieste, nič by sa nemalo kývať ani vytŕčať. Ak prídete na nejaký nedostatok, trampolínu prestaňte okamžite používať. Nezabudnite ani na detaily — trampolína pre deti by mala byť ošetrená povrchovou úpravou, vďaka ktorej predídete jej poškriabaniu. Zároveň bude rám trampolíny chránený pred koróziou a nepriaznivými vplyvmi počasia.

2_1

2. Veľkosť a nosnosť trampolíny

V tomto smere už dnes neplatia takmer žiadne obmedzenia. Je len na vás, či si kúpite detskú trampolínu s priemerom 140 centimetroa, na ktorom sa vyšantí jedno dieťa, alebo zvolíte väčší priemer skákacieho raja. Odporúčame vám však myslieť aj na budúcnosť. Vaše deti totiž budú rásť ako z vody a popri väčšom priemere tak budete čoskoro potrebovať aj vyššiu nosnosť. Detská trampolína pritom nie je každoročnou investíciou, preto zvoľte pri kúpe väčšiu plochu, ktorá vám postačí na niekoľko rokov. V konečnom dôsledku si v skákaní možno nájdete záľubu aj vy.

3. Pružiny a ich ochranu

Základným predpokladom na správnu funkčnosť trampolíny sú kvalitné a bezpečné pružiny. Čím väčšiu trampolínu si zvolíte, tým viac ich budete mať k dispozícii. Pružiny by mali byť odolné a ich povrch by mal byť ošetrený galvanizáciou alebo pozinkovaním. Špeciálna povrchová úprava totiž zabráni ich korózii. Dávajte si však veľký pozor aj na to, aby pre vaše deti pružiny nepredstavovali bezpečnostné riziko. Musia byť bezpodmienečne zakryté, ideálne bude, ak budú dostatočne chránené zo všetkých strán.

Akú trampolínu si vybrať?

Teraz už viete, na čo si dať pri kúpe trampolíny pozor. Nastáva čas na zváženie, akú veľkú trampolínu si do svojej záhrady zaobstarať. Závisieť to bude od viacerých faktorov, ale najmä od počtu osôb, ktoré budú trampolínu využívať.

3

Trampolína 243 cm

Ak hľadáte trampolínu, na ktorej budú šantiť primárne vaše deti, potom môže byť ideálnou voľbou trampolína s priemerom 243 centimetrov. Tá zvládne maximálne zaťaženie 150 kilogramov, hravo tak vydrží vývin vašich ratolestí aj občasné šantenie dospelých. V neposlednom rade však disponuje kvalitným prevedením, vyrobená je totiž z polypropylénu, tepelne viazaného uhlíka a ocele. Jej 42 poiznkovaných pružín je pokrytých špeciálnym materiálom pohlcujúcim nárazy lemovaným špongiou, ktorá predíde nielen škaredým zraneniam, ale aj opotrebeniu materiálu. Trampolína je obohnaná kvalitným ochranným pletivom CARRUZO. Jeho výška 156 centimetrov je dostatočná na to, aby zabránila vypadnutiu osôb zo skákacej podložky.

Trampolína 252 cm

O čosi väčšia je trampolína s priemerom 252 centimetrov , ktorá si poradí s rovnakým maximálnym zaťažením na úrovni 150 kilogramov. Aj v tomto prípade pritom platí, že kvalitná pozinkovaná kovová konštrukcia zabráni nechcenému pohybu jednotlivých častí. Vďaka tomu minimalizuje riziko zranenia detí, adolescentov aj dospelých. Polypropylénová a polyétylénová kombinácia skákacej podložky a ochrannej sieťoviny v kombinácii so 42 pozinkovanými pružinami a tromi dvojitými nohami stabilitu trampolíny ešte umocní. Veľkou výhodou v tomto prípade je, že samotná trampolína disponuje aj pohodlnými schodíkmi, ktoré zabezpečia bezpečné vychádzanie a schádzanie zo skákacieho raja.

Trampolína 305 cm

Ak zvažujete kúpu trampolíny, na ktorej nebudú šantiť len deti, ale aj dospelí, zvýšte svoju pozornosť. Trampolína s priemerom 305 centimetrov už totiž ponúka dostatok priestoru pre všetky vekové kategórie. Jej nosnosť ostáva identická s predošlými modelmi a poradí si so 150 kilogramami. Kombinácia ocele, pružného polypropylénu a tepelne viazaného uhlíka je odolná nielen voči preťaženiu, ale aj voči deformáciám. Môžete si tak byť istí, že si bude trampolína aj po rokoch používania držať svoj tvar. Ochranné pletivo CARRUZO vysoké 180 centimetrov disponuje obojstranným sieťovým zapínaním na zips. V prípade nechceného tlaku na sieť tak predídete jej otvoreniu a minimalizujete riziko vypadnutia z trampolíny. Celkovo 54 pozinkovaných pružín a dvojvrstvový pružinový kryt sa zasa postarajú o to, aby sa vám na trampolíne dobre skákalo. A aby sa na trampolínu dostali skutočne všetky vekové kategórie, nezabudnite k nej pristaviť schodíky CARRUZO, ktoré sú súčasťou balenia aj v tomto prípade.

Trampolína 312 cm

Trampolína s priemerom 312 centimetrov môže byť ideálnou voľbou pre väčšie rodiny, ale aj ako atrakcia na narodeninových oslavách detí. So svojou nosnosťou 150 kilogramov ponúka dostatok možností na vyšantenie viacerých malých ratolestí. To všetko pritom za zachovania maximálneho komfortu a najmä bezpečnosti, o ktorú sa stará 54 kusov pozinkovaných pružín, tri dvojité nohy, šesť sieťových stĺpikov, polypropylénová skákacia podložka, pozinkované rámové trubky či polyetylénová sieťovina. Súčasťou trampolíny je 74 centimetrov dlhý a 31 centimetrov široký pohodlný rebrík, vďaka ktorému sa dostanú na trampolínu bezpečne aj tí najmenší.

Dodatočný chránič pružín na trampolínu

Aj keď disponujú samotné trampolíny chráničmi pružín, bezpečnosti nie je nikdy dosť. Neváhajte si preto zaobstarať dodadočný chránič pružín na trampolínu a zvýšte tak bezpečnosť svojich najmilších. Farebné kryty pružín na trampolínu si môžete zakúpiť vo veľkostiach 244 cm, 312 cm a 374 cm .