Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Najlepšie pomôcky na domáci fitness

Blíži sa leto a vy sa pýtate, ako na formu do plaviek? Nemajte strach, pôjde to aj bez permanentky do „fitka“. Stačí si vybrať tie najlepšie fitness pomôcky do domácnosti. S ich správnym výberom vám pomôže náš článok.

Potrebujete sa zbaviť prebytočných kilogramov? Alebo len chcete zlepšiť svoju kondíciu a urobiť niečo pre svoje zdravie? Tak či onak, tipy na domáci fitness vám nepochybne padnú vhod. Aj preto vám prinášame zoznam najlepších fitness pomôcok do domácnosti, vďaka ktorým sa môžete priblížiť ku svojej vysnívanej postave opäť o čosi viac. Ktoré to sú?

Podložky na cvičenie

Zrejme vás neprekvapí, že náš výber začneme príslušenstvom v podobe podložky na cvičenie. Na trhu nájdete dnes už takmer nepreberné množstvo podložiek, pričom každá ponúka svoje benefity. Podložka na jógu je jednoducho skladovateľná a vďaka svojej protišmykovej povrchovej úprave zabráni nepríjemnému kĺzaniu po podlahe. Akupresúrna podložka vám zasa pomôže v prípade, ak vás trápia bolesti chrbtice, depresia či častá únava. Vašej pozornosti by však nemala ujsť ani klasická podložka na cvičenie, taká, akú možno poznáte z posilňovní. S jej kúpou príliš neváhajte, stane sa pre vás základňou pri domácom cvičení a vaše kĺby vám za ňu budú vďačné.

fitness (1)

Posilňovacie gumy a expandéry

Počuli ste už o expandéri? Ide o jednoduchú fitness pomôcku, ktorá preverí vašu silu a kondíciu pomocou jednoduchého odporu. Vďaka expandéru si môžete efektívne vypracovať postavu, ale aj zvýšiť silu v nohách či v rukách. Veľkou výhodou expandérov sú pritom ich rozmery, vďaka ktorým si ich môžete preniesť prakticky kdekoľvek. Posilňovacie gumy budú pri cvičení využívať tlak, vďaka ktorému bude vaše telo nútené reagovať zvýšenou silou. Preto — či už cvičíte jógu, pilates, crossfit alebo sa zameriavate na fitness — kvalitný expandér by vo vašej výbave chýbať nemal. V ponuke pritom nájdete expandéry na posilňovanie celého tela, ale aj expandéry na posilňovanie rúk.

Fitness trampolíny

Nie je žiadnou náhodou, že si získava jumping medzi milovníčkami zdravého životného štýlu čoraz silnejšie postavenie. Táto efektívna športová aktivita vám totiž pomôže zlepšiť vašu výdrž, no zároveň vás zbaví aj prebytočných kalórií. Fitness trampolína je primárne určená na kardio cvičenia a kondičné tréningy, skákanie na nej si však zamilujete natoľko, že vás z nej už nikto nedostane. Trampolína na jumping je pritom vhodná do interiéru aj exteriéru. Je preto len na vás, či si vyberiete cvičenie v pohodlí svojho bytu, alebo zvolíte tréning na čerstvom vzduchu.

Fitlopty a balančné podložky

Pri domácom cvičení je veľmi dôležité správne pracovať s vlastným telom. Pri chybných pohyboch sa totiž vyvnívaných výsledkov rozhodne nedočkáte, no čo je ešte horšie, riskujete aj škaredé zranenie. Aj preto by vo vašej fitness výbave nemala chýbať poriadna fitlopta či balančná podložka. Verte nám, hoci sa balancovanie na týchto pomôckach môže zdrať na prvý pohľad ako jednoduché, poriadne sa pri ňom zapotíte.

fitness (2)

Činky a závažia

Hoci sme sa doteraz zameriavali na cvičenie s vlastnou váhou, je dobré mať k dispozícii aj poctivé „železo“. Činky a závažia sa tešia vo svete fitness obrovskej obľube, výsledkom čoho je ich široká ponuka. Je len na vás, či si zvolíte nakladací činkový set, alebo si vaše srdce získajú ľahšie vinylové činky. Vaše telo sa vám v oboch prípadoch poďakuje.