Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Ako zvládnuť karanténu s deťmi? Zahrajte sa dlhšie a lepšie

Máte doma školákov, ktorí sa vzdelávajú dištančne alebo predškolákov, ktorým chýbajú kamaráti zo škôlky? Stráviť čas s deťmi je niekedy náročné. Vyžadujú oveľa viac pozornosti, neskôr si ju vynucujú a po pár dňoch vám dochádzajú nápady, ako ich zabaviť. Ako zvládnuť karanténu s deťmi? Zahrajte sa s nimi a dovoľte im nakuknúť do sveta dospelákov zábavným spôsobom.

co_robit_s_detmi_pocas_karanteny

Dobré ráno!

Príliš rýchle rána, kedy sa musíte čo najskôr dostať z domu, sa počas obdobia, kedy zostávate doma, spomaľujú. Aby ste ich ľahšie zvládli, pracujte spolu aj na bežných každodenných úlohách a pripravujte sa spolu na nový deň.

ako_naucit_deti_ustlat_si_postel 

Z ranných povinností si môžete urobiť hru. Zahrajte sa na upratovaciu čatu, ktorá v rekordnom čase ustelie posteľ. Časy si samozrejme môžete zapísať a každé ráno sa pokúsiť o prekonanie rekordu. Ak máte viac detských izieb, môžete si urobiť bodovaciu súťaž, ako si ju možno pamätáte z táborov alebo školy v prírode.

upratovanie_s_detmi umyvanie_riadu

 

Čo bude na obed?

Raňajky, obedy, večere aj všetky ostatné jedlá si plánujte spolu. Surfujte po internete, listujte v kuchárskych knihách a varte spoločne. Podľa pripraveného jedálneho lístka sa vám bude tiež ľahšie nakupovať a možno sa vám podarí využiť potraviny, na ktoré ste zabudli, že ich máte odložené v skrinkách či v komore. 

varenie_s_detmi varenie_s_detmi_karantena

Ak sú vaše ratolesti na varenie v naozajstnej kuchyni ešte malé. Nechajte ich variť v detskej kuchynke. S dostatkom príslušenstva, detských tanierov, naberačiek či hrncov. Obed či večeru môžete pripravovať spolu, a potom ochutnávať, čo ste navarili.

sada_zeleniny               detska_kuchynka_vybavenie

Obľúbené sú aj plastové sady ovocia na krájanie. Ich používanie je veľmi jednoduché a bezpečné. Pomocou plastového noža deti oddeľujú jednotlivé časti jedla od seba na miestach, kde sú spojené suchým zipsom. 

 

Najobľúbenejšie hry z detstva? 

Doba sa mení, no deti zostávajú stále rovnaké. Pamätáte sa na to, aké hry ste mali najradšej, keď ste nemohli vyjsť z domu ako deti? Či už kvôli chorobe, alebo kvôli zlému počasiu. Pripomeňme si teda, aké to boli:

 

  • vyrábanie bunkra zo všetkých diek, ktoré doma nájdeme
  • policajné naháňačky

 nahanacky lego_stavebnice 

tipy_na_hry_pocas_karanteny deti_pocas_karanteny

Všetky tieto detské hry zaberú čas a skrátia tak inak nudné dni, kedy jednoducho nemôžete vyjsť z domu. Aby sa vaše dobrodružstvá vždy skončili dobre, bavte sa bezpečne. Stavajte autodráhy, starajte sa o bábiky alebo nechajte deti, aby pre vás pripravili hudobný koncert.

  hranie