Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Montessori hračky: Ako a prečo fungujú?

Určite ste už počuli o výchovných či edukačných hračkách. Mnohé z nich vychádzajú z filozofie vzdelávania, ktoré vytvorila talianska lekárka a pedagogička Mária Montessori na začiatku 20. storočia. Jej Dom detí (Casa dei Bambini), kde vyučovala, bol skôr domovom ako školou. Bolo to miesto, kde sa deti naučili byť v prvom rade spokojné a šťastné. Montessori hračky sú výnimočné práve preto, lebo rešpektujú prirodzený vývoj detí a vzdelávajú ich celkom nenápadne.

 montessori-hry(1)

Čo je to Montessori pedagogika?

Slovami jej zakladateľky by sme tento spôsob vzdelávania mohli opísať takto.

Ľudská osobnosť, nie výchovná metóda sa musí brať do úvahy.  

 montessori_hracky(5)

Znamená to, že ak chápeme a rešpektujeme dieťa, ono samo si nájde cestičku k tomu, ako sa naučí všetko potrebné. Výučba v montessori školách sa riadi rôznymi zásadami. Medzi tie najdôležitejšie patrí:

  • Podpora činnosti dieťaťa
  • Chýbajúce napomínania alebo tresty
  • Učiteľ je sprievodcom, nie autoritou
  • Deti nie sú závislé na pochvalách, no majú zdravé sebavedomie
  • Pracovné miesto aj materiál si deti vyberajú, nemajú ich dané

 

 montessori_hracky(3) montessori-hry(2)

Aké sú to montessori hračky?

Montessori hračky, ktoré nájdete aj na našom e-shope, sú výnimočné v tom, že sú vyrábané z materiálov a vo farbách, ktoré deti zaujmú. Na prvý pohľad aj na prvý dotyk. Postupne sledujú vývoj detí, ktoré si hračky vyberajú podľa toho, ako rýchlo na ne dorástli. Ako prvé sú jednoduché drevené hračky a postupne, ako sa z bábätka stáva škôlkar a školák, menia sa aj jeho preferencie a potreby. U nás nájdete montessori hračky pre všetky vývojové obdobia vášho dieťaťa:

 montessori-stavebnica(1)     montessori-stavebnica(5)      montessori-stavebnica(4)montessori-stavebnica(3)

 

Učíme sa od vás

Taký by mohol byť odkaz detí rodičom. Určite to poznáte. Dievčatá chcú variť so skutočným mixérom, chlapci siahajú po náradí a ich najväčšou túžbou je zviesť sa na bagri alebo smetiarskom aute. Preto sú u detí obľúbené hračky ako kuchynky, detské obchody alebo stoly s náradím. U nás sa snažíme čo najviac priblížiť k filozofii montessori pedagogiky.

montessori_hracky(1)

Veríme, že si z nášho detského sortimentu hračiek vyberiete. Ak potrebujete poradiť, sme tu stále pre vás.