Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Deň matiek 2023: Originálne tipy na darčeky, ktoré potešia tvoju mamu

Najväčší vzor, bezodná studnica lásky, inšpirácie a pochopenia. Počas druhej májovej nedele si pripomíname naše superhrdinky. Máte už darček pre tú svoju? Ak ste sa ešte stále nerozhodli pre ten správny, inšpirujte sa naším zoznamom. 

Jedinečnosť mám si pripomínajú ľudia po celom svete. Deň matiek v podobe, akej ho poznáme dnes, vznikol v Spojených štátoch amerických.

Prečo ho vlastne oslavujeme? 

Vzdávanie úcty mamám nie je záležitosťou len novodobých dejín. Kult materstva a plodnosti oslavovali ľudia už počas antického Grécka a Ríma. Vo Veľkej Británii zase vzišiel sviatok z takzvaného Mothering Sunday. Počas štvrtej pôstnej nedele sa mohli odcestovaní Angličania vrátiť späť do svojich domovov, aby si uctili ženy, ktoré im dali život.

Myšlienka medzinárodných osláv má však pôvod v Amerike, kde sa v minulosti právam matiek intenzívne venovala Anna Marie Jarvisová. Táto žena z Philadelphie sa rozhodla v roku 1907 uctiť si pamiatku svojej zosnulej mamy a presadiť, aby sa zo vzdávania úcty stal veľký sviatok. Americký kongres na volanie verejnosti zareagoval až v roku 1914, kedy vyhlásil druhú májovú nedeľu za Deň matiek.

Neodmysliteľným symbolom vďaky sa stal karafiát, postupne ľudia začali vzdávať hold nielen mamám, ale aj tetám či babičkám, ktoré v oblasti materstva zohrávali tiež dôležitú úlohu. Túto milú tradíciu si dnes nepripomíname iba kvetmi. Svoju drahú mamičku môžete potešiť darčekmi, ktoré dokonale vystihnú jej osobnosť.

TIPY NA DARČEKY

Kúsok lásky na druhú

Pokiaľ neradi experimentujete a chcete si byť výberom stopercentne istí, zvoľte si starú-dobrú kombináciu klasiky. Spravte svojej mamičke radosť darovaním súpravy, ktorá obsahuje kvety a láskavý šperk. Proste stávka na istotu.

Pre tú, ktorá miluje organizovaný život 

Výnimočné šperky si žiadajú ešte výnimočnejšie uskladnenie. Aby o ne bolo ukážkovo postarané, venujte svojej mame šperkovnicu, ktorá je praktická a dizajnová zároveň. Cennosti tak bude mať „pod jednou strechou“ a zabezpečí im pevné miesto. Ak chce svojim pokladom zaobstarať dodatočnú ochranu, môže ich zamknúť na kľúč. Ten je súčasťou darčeka.

Pre romantickú dušu a parádnicu

Vytvorte jej unikátny kútik, v ktorom môže realizovať skrášľovacie procedúry každého druhu. Toaletný stolík s pohodlnou taburetkou je miestom, kde si oddýchne od nekonečného zoznamu denných úloh. Môže sa tu nalíčiť, ale takisto uskladniť svoju kozmetickú zbierku. Každá žena si zaslúži svoje, hoci len malé, kráľovstvo. 

Uložená do pohody 

Slnečné lúče presvetľujúce príbytok, šálka dobrého čaju a kniha v ruke. Pre mnohých dokonalá predstava relaxu, ktorý viete v podobe závesného kresla dopriať aj svojej mame. Či už na terase domu, alebo v panelákovej obývačke. Kreslo je funkčné, no spĺňa aj parametre moderného interiérového doplnku a môžete ho umiestniť skutočne kam sa vám zažiada.