Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Svetový deň umenia - Oslávte ho s spolu s nami so sadou na maľovanie/kreslenie pre deti

Deň 15. apríl je Svetovým dňom umenia. Deň kedy sa narodil Leonardo da Vinci 15. 4. 1452 je oslavou umenia, talentu a tvorivosti, ale aj uvedomením si dôležitej úlohy umenia v spoločnosti aj v živote každého z nás. Zakladateľom svetového dňa umenia je Medzinárodná asociácia umenia, celosvetové združenie výtvarníkov spolupracujúce s organizáciou UNESCO.

Oslávte ho spolu s nami s výtvarnou sadou 

Vyberte si u nás detské sady na maľovanie a kreslenie pre dievčatá aj pre chlapcov. Kreatívna výtvarná sada je ideálna pomôcka na kreatívne a umelecké tvorenie. Množstvo farieb a druhov kresliacich potrieb za skvelé ceny nájdete práve u nás. 

Výtvarná sada na maľovanie a kreslenie je je skvelým darčekom pre každé dieťa a ideálna pomôcka na kreatívne a umelecké tvorenie.

  • Ideálny darček pre kreatívne deti. Zaručuje hodiny tvorenia. Malí umelci si môžu vybrať ceruzky, fixky alebo pastelky a vytvoriť svoje prvé umelecké dielo.
  • Široká škála farieb a veľké množstvo pomôcok na maľovanie umožní realizáciu rôznych kreatívnych nápadov a zaručí krásne maľby.
  • Sada pomôcok je prehľadne uložená v kufríku, ktoré si môže vaše dieťa zobrať všade so sebou - do školy, na výlet a vonku.
  • Kufrík s umeleckými potrebami osloví každé dieťa. 

Doprajte deťom umelecké tvorenie a tešte sa spolu z výtvarných diel.

Je dokázané že maľovanie, kreslenie a kreatívna tvorba má terapeutické úćinky. Dieťa sa počas kreslenia upokojí a vyrovnáva so stresom, alebo úzkosťou. Aby ste deťom pomohli vytvárať kreatívne nápady, uistite sa, že majú prístup k širokej škále materiálov na kreslenie, stavanie a tvorenie. 

Rozvíja fantáziu

Rozvíjať a podporovať fantáziu dieťaťa je veľmi dôležité. Pri kreslení nechajte fantáziu dieťaťa voľne prúdiť. Výber farieb, motívov a výtvarných pomôcok farbičiek, či vodových, alebo temperových farieb nechajte na dieťati. Nikdy ho za jeho tvorbu nekarhajte a nikdy sa z jeho tvorby nesmejte. 

Precvičí jemnú motoriku

Vyfarbovanie, kreslenie tvarov to všetko pomáha rozvíjať detskú motoriku a precvičovať ruky na písanie. Kreslenie rozvíja presné plynulé pohyby rúk a prstov. 

Upokojuje

Je dokázané, že kreatívna tvorba, kde patrí aj kreslenie s farbičkami, vodovými a temperovými farbami má terapeutické účinky. Dieťa sa pri kreslení príjemne upokojí a pomáha vyrovnať sa so stresom a úzkosťou. 

Na vyjadrenie pocitov

Pomocou namaľovaných výkresov vieme pochopiť túžby, priania, ale aj problémy a obavy dieťaťa.

Zdvihnutie sebavedomia

Každá jedná kresba, ktorú pochválite, alebo vystavíte na viditeľnom mieste zdvihne dieťaťu sebavedomie a podnecuje ho k tvorbe.