Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Dovolenka na Slovensku: Atrakcie, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Dovolenka nemusí byť len o oddychu pri mori. Minulý týždeň sme Vám priniesli tipy na prírodné kúpaliská, kde sa najlepšie okúpete. Dnes Vám predstavíme najlepšie slovenské atrakcie, ktoré sa oplatí navštíviť. Ide o atrakcie pre malých i veľkých. Spoznajte, aké možnosti naše krásne Slovensko ponúka a vyrazte na dovolenku alebo predĺžený víkend s rodinou a deťmi alebo priateľmi. 

 

Dovolenka - Východné Slovensko

 - Údolie Manitou

Zažite s deťmi nezabudnuteľnú dovolenku ako na divokom západe, ktorá Vás vtiahne do atmosféry indiánskej dediny. Údolie sa nachádza v srdci prírody neďaleko Košíc, ako súčasť rekreačnej oblasti Alpinka. Vaše deti sa zabavia v kreatívnych dielňach, kde si môžu vyrobiť vlastné indiánske predmety (náramky priateľstva, lapače snov, indiánske oblečenie a pod.), vyskúšajú si indiánske kostýmy, streľbu z luku a spoznajú indiánske hry v teepee stanoch. Po výlete v tomto údolí sa z Vašich ratolestí stanú pravý indiáni. 

 manitoumanitou2

teepeestan

 

 - Lesná sauna

 Na úpätí lesa v Spišskom Hrhove, v starom ovocnom sade s výhľadom na Spišský hrad stojí sauna originálna svojou architektúrou i konceptom. Dizajn sauny je inšpirovaný prírodnými saunami v Škandinávii. Ak sa sem vyberiete, je potrebné vopred si rezervovať termín, priniesť si dostatok pitnej vody, vlastné uteráky a svetlo. Zobrať si so sebou môžete aj kempingové stoličky, ktoré si po saunovaní rozložíte v prírode, v ktorej Vás čaká nerušený oddych.

sauna

Tip:

Ak nechcete Vaše malé bábätko vynechať z vašich výletov, zíde sa Vám Detská cestovná postieľka od Ecotoys, ktorá bude verným spoločníkom na výlety a kemping.

 

Dovolenka - Stredné Slovensko

- Donovalkovo - hlavné mesto detí

Interaktívny areál pre rodiny, v ktorom zažijete deň plný zábavy a radosti. Vaše deti sa do sýtosti vybláznia a zároveň naučia niečo nové: vyskúšajú si rôzne povolania a ako sa starať o zvieratká na minifarme, všetko pod dohľadom animátorov. Pre rodičov je pripravená oddychová zóna na lehátkach s výhľadmi na prírodu Nízkych Tatier a služby občerstvenia. Ak sa deťom zapáči hra na dospelákov, zábava môže pokračovať aj po výlete, a to v pohodlí domova s hračkami od Ecotoys:

- kuchynky pre všetky malé kuchárky

- pracovný stôl pre malých majstrov

- detský supermarket

- detský obchodík

donovalkovo

supermartketkuchynka

 

- Zábavný park Liptov

Ak máte radi aktívnu dovolenku, určite navštívte zábavný park pod šírym nebom v podhorí Západných Tatier. Na čo všetko sa môžete tešiť?

- paintballové ihrisko

- štvorkolkové trate

- horolezecká stena

- bazén pre aquazorbing, trať pre zorbing

- bludisko v životnej veľkosti

- detská lanová dráha

- mini ZOO

 park-litprov

Tip:

Zábavný park si môžete vytvoriť aj doma, stačí Vám vytvoriť prekážkovú dráhu pre deti pomocou detského tunelu alebo hracieho stanu

hracistan

 

Dovolenka - Západné Slovensko

- Kukuričné bludisko - najväčší labyrint Európy 

Čakajú na Vás bludiská, kde vašou úlohou nebude hľadať východ von, ale ukryté stanovištia. V uličkách sú ukryté drevené zvieratká, ktoré detičky musia nájsť. Rodičia im prečítajú náučný text a otázku, odpoveď na ňu zapíšu do tajničky a za vyplnenú tajničku deti dostanú medailu. Nechýbajú tu ani sprievodné atrakcie s ihriskom pre deti a stánok s občerstvením. Vychutnať si môžete varenú kukuricu priamo z kukuričného poľa.

bludisko

 

- Vyhliadková veža Bojnice

 Ponúka nezabudnuteľný výhľad na celé okolie a rozprávkový Bojnický zámok. Súčasťou veže je aj tobogán, ktorým sa deti môžu spustiť z vrcholu veže nadol. Prechádzku na vežu môžete absolvovať s detskými kolobežkami a odrážadlami, ale aj s kočíkom. Hneď pri veži sa nachádza rozprávková dedinka “Šmolkovo”.

bojniceČajka-v-oblakoch-Bojnice-092018-9

Vybrali ste si, kam sa najbližšie vyberiete alebo ste už niektorú z atrakcií navštívili? Pochváľte sa, ako trávite dovolenku na Slovensku. Veríme, že Vám tieto tipy na zaujímavé atrakcie pomohli a vy sa už neviete dočkať, kedy vyrazíte na dovolenku! Opäť o týždeň sa môžete tešiť na ďalšie tipy na výlety a dovolenky v našej krásnej krajine.