Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Turistika na Slovensku: Tipy na túry s najkrajšími výhľadmi

Slovensko je malá a na krásnu prírodu bohatá, krajina. Svojim pôvabom učarovalo turistom, aj tým, ktorí k nám zablúdili len náhodou. Turistika na Slovensku je preto stále obľúbenejšia, nielen u domácich, ale aj u zahraničných návštevníkov. Radi spoznávate nové miesta alebo sa chystáte na rodinný výlet? V dnešnej bestent poradni vám ponúkame tipy na túry, ktoré sa vám odvďačia krásnou scenériou a výhľadmi. Prídu si na svoje vášniví či menej zdatní turisti, ale aj rodičia s malými detičkami.


Turistika na východnom Slovensku

Pieninský národný park

Pieniny sú jedna z najkrajších prírodných oblastí na Slovensku. Ponúkajú veľa možností na pešiu turistiku a cykloturistiku. Náročnejší turisti môžu absolvovať rôzne trasy a hrebeňovky na horách, napríklad výstup na Tri Koruny. Nenáročné a zážitkové trasy začínajúce od Červeného kláštora sú ideálne pre rodiny s deťmi. Vezmite si so sebou bicykle, kolobežky a vyrazte na cyklopotulky popri Dunajci. Užite si piknik pri vode a nechajte sa unášať krásnou scenériou.

pienap1 pienap2

kolobezka1    piknik_deka

Slovenský raj

Je popretkávaný turistickými a cyklotrasami. Najkrajšie výhľady vás čakajú na Tomášovskom výhľade. Pri dobrom počasí uvidíte v celej kráse Vysoké Tatry. Pre zdatnejších odporúčame podniknúť ferratu Kyseľ alebo zakúsiť rebríky, mostíky a reťaze v Sokolej doline. Rekreačná oblasť Kláštorisko ponúka aj miesta na občerstvenie. 

tomasak1  slov.raj.tura2

Vysoké Tatry

Dychberúce hory, ktoré vás chytia za srdce. Štíty prístupné turistom sú Kriváň, Slavkovský štít, Kôprovský štít, Rysy, Predné Solisko a Východná Vysoká. Lomnický štít je prístupný pre turistov lanovkou. Zúfať nemusia ani tí, pre ktorých je výstup na veľké hory náročný. Navštíviť môžete tatranské doliny a horské chaty

v.tatry.domko2 turistikaSK

Tip:

Na dlhých a časovo náročnejších túrach si nezabudnite do batohu pribaliť aj čelovku, lekárničku, teplé oblečenie a spacák, ktorý vás zahreje ako deka v prípade núdze.

nocny_tomasak celovka


Turistika na strednom Slovensku

Veľká Fatra, Malá Fatra

Chystáte sa prebádať prírodu Veľkej a Malej Fatry? Určite nevynechajte Jánošíkove diery. Patria medzi najkrajšie turistické trasy na Slovensku. Nachádza sa tu viac ako dvadsať vodopádov. V časti Dolné diery je vybudovaný náučný chodník, ktorý aj napriek rebríkom zvládnu aj vaše malé ratolesti. Fascinujúce výhľady vás čakajú na vrchole Veľkého Rozsutca.

diery1 rozsutec-2  

diery3 rozsutec-1

Veľký Choč

Čaká vás poriadne šliapanie do kopca, avšak ak to zvládnete, zažijete najkrajší výhľad na Slovensku. Môžete odtiaľ obdivovať Veľkú a Malú fatru, Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Západné Tatry, Oravské Beskydy aj Liptovskú Maru. A to si predsa nemôžete nechať ujsť! 

 choc_vyhlad2 choc_kopec

Tip: 

Trápi vás po túre teplo, pot alebo skôr špina a blato? Ideálnym riešením je kempingová sprcha, ktorú si môžete so sebou zobrať kdekoľvek sa vyberiete. Pohodlne si ju zavesíte a osprchujete si zablatené nohy.

sprcha

Turistika na západnom Slovensku

CHKO Malé Karpaty

Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty sú tzv. “zelené pľúca” juhozápadného Slovenska. Zaujímavé skalné útvary, doliny, krasové javy a jaskyne ponúkajú zaujímavé pohľady a scenérie, ktoré sa oplatí vidieť. Najvyšším vrchom sú Záruby, ktoré nájdeme neďaleko obce Smolenice. Pri dobrej viditeľnosti sa môžete tešiť z krásnych výhľadov na Veľkú Javorinu, Inovec, Zobor ale aj alpské vrcholy.

Nevynechajte ani najvyšší bod Bratislavy - Devínsku Kobylu. Odtiaľ môžete pokračovať na významnú paleontologickú lokalitu Sandberg - pieskový vrch. Cesta sem vedie po náučnom chodníku, ktorý sa bude páčiť nielen vám, ale aj vaším deťom. 

devin.kobyla_sandberg s_berg-kobyla

V území Malých Karpát je povolené stanovanie, takže si nezabudnite na výlet zobrať stany a spacáky.

stany spacak1

Ktoré kopce ste už stihli toto leto zdolať? Veríme, že sme vás inšpirovali a vy sa už neviete dočkať, kedy vyrazíte na turistiku. Nezabudnite si poriadne zbaliť batoh a hor sa na hory!