Pestujte teraz lacnejšie, objednajte si záhradný fóliovník a získavate dopravu ZADARMO 🌱 Vyberte si z najlepšej ponuky záhradných fóliovníkov a príslušenstva na Bestente s doručením do 24 hodín. 👌 Akcia platí do 30.4.2024

Dovolenka na Slovensku: Prírodné kúpaliská, ktoré sa oplatí zažiť

Dovolenka k letu jednoducho patrí. Mnohí z nás zrušili dávno plánované pobyty pri mori a obmedzili poznávanie zahraničných krajín kvôli pandémii, ktorá nás tento rok postihla. Z tejto nevýhody ale môžete rýchlo urobiť výhodu. Ako? Čo tak konečne zažiť dovolenku na Slovensku a spoznávať krásy našej malebnej krajiny? Od nádhernej prírody až po bohatú históriu. Prírodné kúpaliská, ktorých je na Slovensku skutočne mnoho, ponúkajú nielen fantastický oddych s deťmi či priateľmi, ale tiež množstvo služieb. 

 

Prírodné kúpaliská na východnom Slovensku

  • Domaša, Šírava - klasika, ktorá neomrzí. Každý určite pozná tieto vodné nádrže na východe Slovenska. Ponúkajú množstvo aktivít a zábavy pre rodiny s deťmi. Zbaľte si do kufra stany a vyrazte stanovať s celou rodinou alebo priateľmi. Na tento výlet je ideálny stan pre 6 osôb, v ktorom sa rýchlo udomácnite. Striešku stanu môžete využiť na prevesenie mokrých plaviek. Na svoje si prídu aj milovníci vodných športov, ktorí sa túžia na dovolenke troška odviazať alebo vášniví rybári

širava

  • Jazero Beňatina - nemusíte cestovať na dovolenku do Chorvátska, aby ste zažili atmosféru, ktorú ponúkajú čarovné Plitvické jazerá. Lom Beňatina je unikát východného Slovenska. Na oddych pri jazere si zbaľte lazy bag, ktorý využijete najmä vtedy, ak chcete cestovať “naľahko” - napríklad vlakom - a nemáte možnosť vziať si so sebou plážové lehátko.

 

benatina3

 

Prírodné kúpaliská na strednom Slovensku

  • Liptovská Mara - podobne ako Domaša a Šírava, aj Liptovská Mara je ideálnym miesto na rodinné dovolenky s vyhradenými lokalitami na kemping či stanovanie. Dosýta sa vykúpete, zabavíte na jachtách a večer si môžete pripraviť chutnú večeru pri dobrej hudbe. Nezabudnite si zbaliť plynový varič, ktorý sa hodí na každý kemping pri vode

 

l.mara.1  l.mara2

  • Vodná nádrž Teplý vrch - príjemné prostredie a nádherná príroda robia z tohto prírodného kúpaliska vyhľadávané rekreačné stredisko. Tešiť sa môžete z mimoriadne teplej vody, ktorú ocenia mamičky s deťmi. 

 

 teply_vrch

 

Prírodné kúpaliská na západe Slovenska

  • Slnečné jazerá v Senci - okrem teplej vody zažijete na tomto prírodnou kúpalisku množstvo zábavy. Priamo v areáli sa nachádzajú detské ihriská, plážové volejbalové ihriská, tenisové kurty, tobogany ale aj ihrisko na vodný či klasický futbal. Vziať si so sebou môžete aj vlastné futbalové bránky, ktoré si rozložíte kdekoľvek sa Vám to bude hodiť a turnaj sa môže začať!

 

senecke2

  • Zlaté piesky - veľká vodná plocha ponúka širokú škálu zábavných aktivít na vode. Nájdete tu požičovňu vodných plavidiel, môžete si skúsiť vodné lyžovanie či windsurfing. V našej ponuke nájdete nafukovaciu guľu na auqazorbing, ktorý si môžete vyskúšať na pláži i na vode tohto prírodného kúpaliska.

Screenshot_3

Čo si zbaliť so sebou na prírodné kúpalisko:

- stan

- plážový stan

- spacák

- kempingovú sprchu

- kempingový stôl a stoličky 

- rozkladacie stoličky pre rybárov

- kempingový varič

- lehátko / kreslo

- lazy bag

- deku na pláž

- prenosnú pumpu na nafukovačky

P1120356 (1) stolick

Veríme, že Vám tieto tipy na prírodné kúpaliská pomohli a vy sa už neviete dočkať, kedy vyrazíte na dovolenku. O týždeň sa môžete tešiť na ďalšie tipy na výlety a dovolenky v našej krásnej krajine.