Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Sedací vak - Ako si vybrať najlepší doplnok do interiéru aj exteriéru

Praktický a dizajnový spoločník pre malých a veľkých. Sedací vak zabezpečí pohodlné sedenie nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Chcete zdokonaliť svoju oázu oddychu? Poradíme vám, ako si vybrať ten najlepší vak na sedenie.

Vymeňte klasické kreslo či pohovku za sedací vak. Skvelé miesto na leňošenie vhodné pre všetky vekové kategórie.

 Prečo si vybrať sedací vak?

  • má ergonomický tvar - dokáže sa prispôsobiť tvaru tela 
  • je bezpečný aj pre deti 
  • môžete ho umiestniť do interiéru (kde poslúži aj ako doplnok) i do exteriéru - k dispozícii sú aj outdoorové varianty so špeciálne upraveným povrchom (vo väčšine prípadov je vodeodolný) 
  • jednoducho ho prenesiete z miesta na miesto 

Čo rozhoduje pri výbere sedacieho vaku

Rozmery vaku 

Zamerajte sa na veľkosť a nosnosť vaku. Najťažšie a najrozmernejšie bývajú sedacie vaky, ktoré majú tvar vankúša. Ak nemáte veľa priestoru nazvyš, voľte skôr vaky v tvare hrušky. Poskytujú miesto na sedenie pre jednu osobu a zmestia sa aj do menších priestorov. 

Povrchový materiál 

Ak hľadáte sedací vak na denné používanie, vyberajte z materiálov, ako sú polyester, nylon či eko koža. Skvelo sa hodia do detskej izby, kde budú podrobené väčšej záťaži od vašich drobcov. Sedacie vaky nájdete aj v plyšovom prevedení či prevedení z umelej kože. Takýto povrch je však náročnejší na údržbu, čistenie spomínaných druhov radšej nechajte na špecialistov. 

Cena

Cena sedacieho vaku sa odvíja od materiálu či samotnej značky. Predpokladáme, že hľadáte sedací vak, ktorý vydrží čo najdlhšie časové obdobie, preto sa doň nebojte investovať viac peňazí. Lacné alternatívy sú lákavé, no v konečnom dôsledku nemusia byť vôbec výhodné. Ak hľadáte produkt s dlhou životnosťou, neváhajte si za kvalitu priplatiť. 

Výplň sedacieho vaku 

Väčšina sedacích vakov je vyplnená polystyrénovými guľôčkami, ktoré zabezpečia to, že sa tvar vaku okamžite prispôsobí vášmu telu a vy získate maximálny komfort pri sedení. Vybrať si môžete aj nafukovacie vaky, ktoré sú o niečo ľahšie. Tento druh sedacích vakov je vhodný pre deti. 

Typy sedacích vakov

Sedací vak pre deti

Detský sedací vak by mal byť komfortný, ľahký a mal by pozostávať z takého materiálu, ktorý zvládne časté čistenie doma. Do detskej izby odporúčame vybrať vak s povrchom z polyesteru, nylonu alebo ekokože, ktorý kedykoľvek odzipsujete a vyperiete v práčke.

 Sedacie vaky lopta

Sedacie vaky v tvare futbalovej lopty potešia malých aj veľkých futbalistov. Môžete ich umiestniť do interiéru, ale aj do záhrady. Vytvorte si svoju vlastnú futbalovú jedenástku. 

Sedací vak – herné kreslo

Skvelý darček pre všetkých vášnivých hráčov. Sedací vak herné kreslo zabezpečí maximálne pohodlie všade tam, kde ho položíte.

 

Ako čistiť sedací vak 

Pravidlo číslo 1 - dešifrujte etikety a vždy sa riaďte pokynmi od výrobcu. Preradia to, ako produkt čistiť či ako sa oň starať. Niektoré sedacie vaky majú snímateľný poťah, ktorý jednoducho odzipsujete a vyperiete v práčke. Malé škvrny môžete vyčistiť pomocou jemného čistiaceho prášku a kefky. Buďte však opatrní. Ak máte doma napríklad sedací vak s kožušinovým povrchom, odneste ho do čistiarne. To isté platí aj v prípade iných povrchov, s ktorými si neviete dať rady. Namiesto experimentov ich odovzdajte do rúk odborníkov. 

Náplň do sedacieho vaku 

Pri niektorých typoch sedacích vakov viete náplň dopĺňať, vymieňať aj odobrať. Pri dennom používaní a manipulácii sa môže náplň vaku usadiť na jednom mieste. V takomto prípade vak stačí odzipsovať a náplň upraviť podľa potreby. Dbajte však na to, aby mal takýto vak kvalitné zatváranie, aby ste o výplň počas používania produktu neprišli.