Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Toto je 5 dôvodov prečo by mali deti kreatívne tvoriť

Prospešné hračky pre zdravý rozvoj dieťaťa. Ak rozmýšľate nad vhodným darčekom pre dieťa, výtvarná kreatívna sada s kompletným príslušenstvom ako sú: farbičky, fixy, vodové farby, temperové farby, štetce, pastelky, voskovky  je tým správnym riešením. Aké pozitíva so sebou prináša kúpa výtvarnej sady pre deti?

1. Rozvíja fantáziu

Rozvíjať a podporovať fantáziu dieťaťa je veľmi dôležité. Pri kreslení nechajte fantáziu dieťaťa voľne prúdiť. Výber farieb, motívov a výtvarných pomôcok farbičiek, či vodových, alebo temperových farieb nechajte na dieťati. Nikdy ho za jeho tvorbu nekarhajte a nikdy sa z jeho tvorby nesmejte.

2. Precvičí jemnú motoriku

Vyfarbovanie, kreslenie tvarov to všetko pomáha rozvíjať detskú motoriku a precvičovať ruky na písanie. Kreslenie rozvíja presné plynulé pohyby rúk a prstov. 

3. Upokojuje

Je dokázané, že kreatívna tvorba, kde patrí aj kreslenie s farbičkami, vodovými a temperovými farbami má terapeutické účinky. Dieťa sa pri kreslení príjemne upokojí a pomáha vyrovnať sa so stresom a úzkosťou. 

4. Na vyjadrenie pocitov

Pomocou namaľovaných výkresov vieme pochopiť túžby, priania, ale aj problémy a obavy dieťaťa.

5.Zdvihnutie sebavedomia

Každá jedná kresba, ktorú pochválite, alebo vystavíte na viditeľnom mieste zdvihne dieťaťu sebavedomie a podnecuje ho k tvorbe. 

 

Viete ako udržať a podporiť záujem o kreslenie

  • Aby ste udržali záujem dieťaťa o kreslenie výsledok vždy pochváľte 
  • Za jeho tvorbu sa mu nikdy nesmejte
  • Prejavte záujem: Prečo si si vybral túto farbu? Čo je na obrázku nakreslené? Komu to venuješ? Kde si to vystavíme?
  • Ak sa mu nedarí nekričte na neho, pomôžte mu obrázok opraviť
  • Nevyrušujte ho: neupratujte mu pracovný stôl počas tvorby, vykašlite sa na neporiadok a počkajte kým dokončí svoje výtvarné dielo
  • Vešajte obrázky na stenu, vystavujte obrázky na viditeľné miesta
  • Záujem o kreslenie a vyfarbovanie podporíte pomocou  výtvarnej kreatívnej sady,  ( s kompletným príslušenstvom ako sú: farbičky, fixy, vodové farby, temperové farby, štetce, nožnice, lepidlo, strúhadlo, pravítko, pastelky…) tam dieťa nájde všetko čo potrebuje na jednom mieste a pekne uložené v praktickej sade, ktorú si vie zobrať všade so sebou.  

 

Tak už viete aký darček kúpite dieťaťu?