Pestovateľská sezóna sa blíži! 🌱 Vyberte si z najlepšej ponuky záhradných fóliovníkov a príslušenstva na Bestente. 👌

Valentín 2022: Darčeky, ktoré potešia zaľúbených aj singles

Aj keď si počas uplynulých storočí prešiel viacerými obmenami, stále má svoje pevné miesto v kalendároch krajín po celom svete. Klasické zamilované valentínky sú už síce skôr retro záležitosťou, no počas sviatku zaľúbených môžete vyznať svoje city naozaj rozmanito. Ak ešte stále neviete, čím obdarujete 14. februára svoju polovičku alebo seba, nechajte sa inšpirovať naším dnešným sprievodcom lásky.  

 valentin (1)

Deň Svätého Valentína – prečo ho vôbec oslavujeme?

Kvety, bonboniéry, romantické odkazy či rôzne drobnôstky. Kto vlastne stojí za celou tou červeno-ružovou oponou? O svätom Valentínovi koluje množstvo legiend, no tá najznámejšia odkazuje na rímskeho kňaza, ktorý sa rozhodol vzdorovať príkazu vtedajšieho cisára Claudia a potajomky oddával snúbencov.

Cisár totiž razil teóriu o tom, že manželské radosti slúžiacich vojakov príliš rozptyľujú a nemohli by sa tak venovať naplno svojim povinnostiam. Okrem iného sa povráva, že Valentín počas života pomáhal kresťanom, za čo sa dostal do väzenia a bol odsúdený na trest smrti. Predtým však ešte stihol napísať odkaz žalárnikovej dcére, ktorej vyznal lásku. A prvá valentínska pošta bola na svete.

Napriek tomu, že má Deň svätého Valentína v spoločnosti pevnú tradíciu, obdarovanie milovaných možno poňať skutočne rozmanito. Či už patríte ku klasikom, alebo hľadáte sofistikovanejšiu cestu, uľahčite si rozhodovanie nasledujúcim nákupným zoznamom. 

Valentínsky darček pre klasikov

Pokiaľ neradi experimentujete a pri vyberaní vhodného darčeka radšej stavíte na niečo tradičnejšie, skúste zaloviť vo svete plyšových hračiek. Váš zamilovaný odkaz môžete podarovať spolu s plyšovým mackom. V hre je aj plyšová taburetka, ktorá okrem milého vizuálu plní ešte aj praktickú funkciu.

Voňavá valentínka, ktorá pošteklí zmysly

Z kategórie sofistikovaných valentínskych darčekov vyberáme skvelého relaxačného pomocníka. Aróma difuzéry vo vašom príbytku vytvoria tú správnu atmosféru 365 dní v roku, naladia vás na romantickú vlnu a rozhodne prispejú k zútulneniu vášho bývania.

valentin (1)

Malé kráľovstvo pre nežnejšie pohlavie

Chcete sa zo stupienka “ čokoláda a kytica” posunúť vyššie a potešiť partnerku, manželku či svoju spriaznenú dušu estetickou záležitosťou? Toaletný stolík poteší milovníčky kozmetického sveta, ale aj tie, ktoré si doma jednoducho potrebujú vytvoriť personalizovaný kútik. Uznávame, že takéto valentínske prekvapenie nie je z tradičného súdka, no určite inšpiruje tých, ktorí už vyčerpali studnicu kreatívy. 

Stačí už len vyložiť nohy a...

...oddychovať, prípadne si spríjemniť pobyt na pracovisku. Z kategórie valentínsky darček pre neho vyberáme niečo funkčné, pohodlné a elegantné zároveň. Polohovateľné kreslo spríjemní kancelárske priestory, ale aj domácu oddychovú zónu a posunie odpočinok na úplné inú a k tomu štýlovú úroveň.  

Aj single Valentín si zaslúži oslavu

Budete Valentína tráviť sami prípadne v spoločnosti domácich miláčikov? Pozornosť si zaslúži láska na akýkoľvek spôsob.Teraz je vhodný čas dopriať si niečo, po čom ste už dlhšie túžili. A keďže radosť rozdávaním rastie, nezabudnite obdarovať aj svojich zvieracích priateľov.