Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

Turistický stan: Ako si ho vybrať?

Turistická sezóna je v plnom prúde, a preto sa na ňu treba dôkladne pripraviť. Turistický stan sa za posledné roky veľmi zmenil. Z veľkých a ťažkých konštrukcií sa stali jednoduché malé domčeky, ktoré jednoducho poskladáte, upevníte a znovu zložíte. Výberom správneho a kvalitného stanu si zaručíte spoločníka na dlhé roky. Precestuje s Vami kus sveta, ukryje Vás pred horúcimi slnečnými lúčmi a aj pred poriadnou búrkou. Máte pred sebou veľkú ponuku a trápite sa otázkou, ako si vybrať turistický stan? Bestent poradňa Vám opäť rada poradí.

Ako vybrať stan? 

Prvý parameter, ktorý musíte zvážiť pri výbere, je jeho kapacita. Ide teda o veľkosť stanu a počet osôb (dospelých a detí), pre ktorý je odporúčaný. V našej ponuke nájdete turistické stany pre:

- 2 osoby

- 3 osoby

- 4 osoby

- 6 osôb

P1120356 (1)

Aké hodnoty sú podstatné pri výbere stanu?

Okrem kapacity osôb sú dôležité aj iné parametre:

- Rozloha a výška stanu

Často sa stáva, že v stane môže prespať aj viac ľudí ako deklaruje výrobca. Znamená to však zníženie pohodlia. Do priestranných stanov si pohodlne uložíte všetky svoje veci. Praktickejšie stany majú aj predsieň alebo vonkajšiu striešku, kde si odložíte zablatené topánky alebo prevesíte mokré veci.

Výška stanu:

menej ako 110 cm- vám prakticky ponúka iba možnosť v stane ležať.

od 110-130 cmvo vyššom stane môžete aj sedieť a prípadne si tam za zlého počasia zahrať karty.

od 130-180 cmje už pomerne vysoký stan, kde sa môžete kľačať alebo stáť.

- 180 cm a viac znamená, že sa v stane môžete pokojne postaviť, no myslite na to, že vyšší stan musíte bezpečne ukotviť.

P1120308

- Vodný stĺpec / vodeodolnosť

V našich klimatických podmienkach si vystačíte so stanom, u ktorého je základná vodeodolnosť. Takýto stan je bezpečný a určite vám poskytne ochranu pred dažďom aj mokrým podkladom. Väčšina stanov je vyrobená z vodeodolných materiálov, čo je koniec-koncov pri stanovaní podmienkou. 

P1120250

 Ďalšie parametre turistických stanov, ktoré by ste mali zvážiť sú:

Hmotnosť stanu- ťažšie stany sú určené pre viac osôb, no zároveň musíte počítať s tým, že ktosi ho musí na miesto stanovania priniesť.

  Pevnosť konštrukcie stanu- závisí od prútov stanu. Pevná konštrukcia má ťažšiu váhu a je vhodná na kemping, kde nepotrebujete riešiť každé kilo a veľkosť. Konštrukčne ľahšie stany nájdu využitie pri cestovaní, kde má váha stanu veľký vplyv.

  Vetranie a zapínanie stanu- vchody vybavené moskytiérou sa stali samozrejmosťou a počas horúcich letných nocí vynikajúco poslúžia. Vďaka tomu môžete stan vetrať a zároveň vás táto nenápadná sieťka ochráni pred otravným hmyzom. Stany s krytým vchodom taktiež ponúkajú väčší priestor.

  P1120346

Vybrali ste si? Veríme, že áno. Prajeme Vám skvelé dni strávené v prírode, nech sa už vyberiete kamkoľvek.