Do Vánoc ještě stíháte nakoupit výhodně! 🎄 Využijte náš Vánoční výprodej se slevami do -60%.

Ako sa nestratiť vo svete vianočných stromčekov?

Rok sa pomaly, ale isto blíži ku koncu a to znamená, že pre mnohých ten najkrajší čas roka je už za dverami. Tak si teda poďme aj my sprostredkovať aspoň trochu tej prchavej detskej radosti a čara Vianoc Bestent. Každý z nás má v sebe dieťa, ktorému vianočné iskričky rozžiaria tvár.

 

Vianočná atmosféra nespočíva len v materiálnych veciach, musí vychádzať predovšetkým z nás. Určite nám však dáte za pravdu, že krásny vysoký vianočný stromček ozdobený jagavými vianočnými svetielkamiozdobami vnesie sviatočnú a čarovnú atmosféru do akéhokoľvek priestoru. Práve atmosféru tepla rodiny, priateľov a pozitívnej energie všetci v tejto náročnej dobe potrebujeme.

Súčasný trh ponúka na výber množstvo vianočného sortimentu s rôznymi popismi, označeniami a prívlastkami. Ako sa nestratiť v spleti týchto slov? 

aký vianočný stromček (1)

Rozmery vianočného stromčeka

Základným kritériom na výber vianočného stromčeka sú predovšetkým jeho rozmery. Aby ste sa vyhli komplikáciám, je praktické vybrať si miesto na umiestnenie stromčeka vopred a následne si zmerať priestor, v ktorom bude stromček umiestnený. To vám pomôže vybrať si správnu výšku stromčeka. V našej ponuke nájdete vianočné stromčeky rôznych veľkostí (výška 100 -290cm). Najnižšie vianočné stromčeky sú vhodné do malých priestorov a tie najvyššie vdýchnu vianočnú pohodu aj veľkým priestranným bytom, či kanceláriám.

aký vianočný stromček (2)

Farba vianočného stromčeka

Ďalším často skloňovaným kritériom je farba vianočného stromčeka. Dnes sa fantázii medze nekladú a na trhu vás čakajú stromčeky akýchkoľvek farieb. Klasická zelená nikdy neomrzí. Zelená farba je symbolom života, pôsobí pozitívne a optimisticky. Vnáša do priestoru kúsok prírody. Podporuje koncentráciu, navodzuje pocit istoty a bezpečia. Posilňuje telo i ducha a ľahko sa dá kombinovať takmer so všetkými farbami a teda predstavuje ideálny základ pre akékoľvek farebné ozdoby na stromček. Obľúbenými sú jedľa, borovica aj smrek

Niekto si možno chce byť istí snehovou nádielkou a tak staví na kúpu bieleho vianočného stromčeka. Biela farba je farbou čistoty, poriadku, neutrality. Posilňuje tvorivosť a celkový energetický tok.

Niekoho môže zaujať práve ružový skvost. Táto farba je farbou priateľstva, šťastia i sentimentality a má harmonizačné účinky. Je farbou lásky, súcitu a vnútornej čistoty. V rozmanitosti je krása, stačí si vybrať. 


aký vianočný stromček (3)

Označenie vianočného stromčeka

Pri popisoch vianočných stromčekov z našej ponuky sa stretnete s viacerými označeniami. Vysvetlime si čo jednotlivé pojmy znamenajú a ako vám môžu pri výbere produktov pomôcť. Hľadáte stromček zasnežený alebo prirodzený? Páčia sa vám vetvičky s kryštálikmi snehu? V nasledujúcom obrázku sme vám zhrnuli základné rozdelenie….

 

Predstavme si rad označení, s ktorými sa na našej stránke stretnete: 


aký vianočný stromček (4)

Pozrime sa na význam a pôvod týchto slov. Všetky tieto označenia sú v súvislosti s vianočnými stromčekmi používané obrazne a práve tento prenesený význam by vám mohol o stromčeku napovedať viac. Takýmto spôsobom vám môžu slová popísať dojem a atmosféru, ktorú vianočný stromček vyvoláva.

Classic (Klasický)

=   Typický, veľmi dobrý, overený časom a populárny už dlhé roky

  • Stromček z našej ponuky označený výrazom Classic má svetlú farbu, je nezasnežený, má prirodzený vzhľad.

 

Premium (Prémiový)

=   Kvalitnejší ako ostatné podobné produkty

  • Stromček z našej ponuky označený výrazom Premium je tmavší, nezasnežený a taktiež má prirodzený vzhľad.

 

Luxury Diamond (Luxusný diamant)

=   Označuje niečo čo je unikátne a urobí veľkú radosť, pretože to nemáte veľmi často 

  • Stromček z našej ponuky označený výrazom Luxury Diamond je zasnežený s kryštálikmi pripomínajúcimi námrazu.

 

Exclusive (Exkluzívny)

=   Veľmi cenný a limitovaný pre určitý okruh ľudí, ktorí na to majú

  • Stromček z našej ponuky označený výrazom Exclusive je zasnežený s kryštálikmi a má trojfarebné ihličie. Vďaka kombinácii viacfarebného ihličia vytvára ešte hustejší dojem. 

 

Royal (Kráľovský)

  • Royal je označenie pre smrek kráľovský, ktorý má úplne realistické ihličie - 3D. Ihličie je z PE materiálu, preto mu dodáva skutočný a prirodzený vzhľad. Navyše vyniká bohatšou hustotou vetvičiek. Je jedným z našich najhustejších vianočných stromčekov.

 

aky strocek

Veríme, že vám tento krátky prehľad pomôže pri výbere vášho vysnívaného stromčeka, tak veľa síl do vianočných príprav a dobré oko pri výbere vášho vianočného stromčeka.

Ak potrebujete získať viac informácií a inšpirácii o Vianociach, navštívte našu poradňu.