Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup.

9 dôvodov prečo si kúpiť umelý Vianočný stromček

Každý rok milióny domácností čelia dileme, či si vybrať medzi umelým vianočným stromčekom a skutočným živým vianočným stromčekom. Vianočný stromček je stredobodom sviatočnej výzdoby každej domácnosti, a preto je dôležité správne si vybrať. Ak aj tento rok stojíte pred veľkým rozhodnutím, tu je 9 dôvodov, prečo by pre vás mohol byť umelý vianočný stromček tou správnou voľbou.

1. Výdavky

Umelé vianočné stromčeky je možné používať znova a znova mnoho rokov, vďaka čomu táto počiatočná investícia časom výrazne šetrí peniaze. V závislosti od toho, aký štýl si vyberiete, môže umelý vianočný stromček stáť menej ako živý a dokonca aj drahší model bude z dlhodobého hľadiska lacnejší. Umelý vianočný stromček môže mať menší dopad na životné prostredie (podľa odhadov by ste ho mali uchovávať minimálne osem rokov — ideálne 20). Ak sa snažíte minimalizovať finančný dopad sviatočného obdobia, potom vám umelý vianočný stromček skutočne pomôže. Naše vianočné stromčeky vyzerajú ako živé.


9 tipov pre umelý vianočny stromček (1)2. Údržba umelého vianočného stromčeka

Pre tých, ktorí sú veľmi zaneprázdnení, má umelý stromček naozaj zmysel. Po postavení a ozdobení si stromček nevyžaduje žiadnu údržbu, žiadne polievanie a ani ihličie nebude padať po celej podlahe. Nebudete ho musieť vysávať a nebudete ho vyberať z koberca dlho do jari!

9 tipov pre umelý vianočny stromček (2)

3. Presun vianočného stromčeka

Umelé vianočné stromčeky sú relatívne ľahké v porovnaní s ich veľkosťou, väčšie stromčeky sa rozkladajú na samostatné kusy na uskladnenie a stromčeky sú zabalené v krabici, vďaka čomu je ich preprava domov jednoduchá. Akonáhle sú doma môžete vianočný stromček uskladniť v podkroví, garáži alebo skrini. Každý, kto si niekedy kúpil živý stromček, vie, že je ťažký, ťažko sa s ním manipuluje a väčšie stromčeky sa vám do auta nemusia zmestiť. Vďaka živému ihličiu váš kufor môže vyzerať ako po smršti v Tatrách. Umelý vianočný stromček vám bordel v kufri neurobí.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (3)

 4. Uskladnenie vianočného stromčeka

Určite sa vám vybavuje pohľad na odpadkové koše na sídlisku (a menej často na dedine), ktoré obkolesujú živé vianočné stromčeky, ktoré ich majitelia nechali napospas osudu. Dostať stromček domov je jedna vec, ale ak máte živý stromček, po Vianociach ho musíte zlikvidovať, čo bude pravdepodobne znamenať ďalšiu cestu v aute s ešte väčším neporiadkom. Umelý vianočný stromček môžete uskladniť na akomkoľvek suchom mieste, ktoré nie je vystavené vonkajším podmienkam. Jednoduché však? Umelý stromček tak môžete uskladniť do pivnice, do podkrovia či do skrine. Takže ak vás sviatočné obdobie omrzí, umelý vianočný stromček je v tomto kontexte určite jednoduchšia alternatíva. Na ešte jednoduchšie a šetrnejšie uskladnenie umelého vianočného stromčeka vám odporúčame tašku na vianočný stromček.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (4)

5. Životnosť vianočného stromčeka - kedy sa stavia vianočný stromček?

Kedy postaviť vianočný stromček? Túto otázku si viacerí z nás kladú ešte pred vianočným obdobím. Poslednú dobu vianočnú atmosféru posúvame na čoraz skôr a skôr. Ale kto by nechcel cítiť vôňu perníkov a otvárať okienka na adventnom kalendári? Ak máte tendenciu postaviť svoj stromček tesne pred Vianocami, potom skutočný živý vianočný stromček pohodlne vydrží, ale pre tých, ktorí zdobia skoro, to môže byť problém. Živé stromčeky sa časom znehodnotia a pri skorom nákupe môžu začať hnednúť ešte pred príchodom Štedrého dňa. Umelý strom si zachová svoj vzhľad a vždy bude vyzerať žiarivo a sviežo, ako živý, bez ohľadu na to, ako dlho ho necháte stáť.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (5)

 

6. Alergie a respiračné ochorenia

Mnoho ľudí je skutočne alergických na vianočné stromčeky, trpia (ne)známym syndrómom „Alergie na ihličnany“. Syndróm vianočného stromčeka - ako sa začalo hovoriť - je spôsobený plesňami, ktoré rastú na stromoch. Tieto prirodzene sa vyskytujúce plesne majú tendenciu kvitnúť a rýchlo sa rozširovať, keď sú stromy vystavené v našich domovoch. Na vianočných stromčekoch bolo nájdených viac ako 50 rôznych plesní (zdroj: https://wexnermedical.osu.edu/blog/christmas-tree-allergy) a môžu byť zodpovedné za spustenie príznakov podobných prechladnutiu a astmatických záchvatov. Umelé vianočné stromčeky takéto problémy nemajú a sú bezpečnejšou voľbou, ak máte v domácnosti astmatikov a alergikov.

Práve skupina astmatikov vám bude vďačná, ak zvolíte umelý stromček ako živý, ktorý ich uchráni pred rôznymi problémami počas najkrajších sviatkov v roku. Vianočný stromček z PVC môže vyzerať ako živý, aj vďaka 3D ihličiu a vaša návšteva na prvý pohľad rozdiel nespozná.

7. Vzhľad a dekorácie na vianočný stromček

Môže byť ťažké nájsť ten správny živý vianočný stromček pre váš priestor, aj keď máte k dispozícii obrovský výber. Živým vianočným stromčekom môže chýbať symetria a pri základni sú často veľmi široké, takže je ťažké ich umiestniť do malých miestností a stiesnených priestorov, zatiaľ čo moderný vianočný stromček z umelého materiálu je dostatočne „štíhly“ a napriek tomu dosť vysoký. Luxusné umelé stromčeky sú dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach, čo vám umožní nájsť ten správny vianočný stromček, ktorý sa hodí do vášho priestoru, a vždy budú pekne symetrický. 

My sme pre vás rozdelili vianočné stromčeky do nasledovných kategórií:

 

Po pridaní vianočného osvetlenia a dekorácií poskytne elegantný a atraktívny vzhľad. Umelé vianočné stromčeky sú tiež v ponuke v rôznych farbách (zelená, biela, ružová) a povrchových úpravách, aby vyhovovali vášmu vkusu a výzdobe interiéru, a tak so svojim výberom môžete skutočne zažiariť. 

Prečo neskúsiť napríklad aj taký zasnežený umelý vianočný stromček (Luxury), alebo umelý vianočný stromček na pníku, práve pre ich súčasný, svojrázny a prirodzený vzhľad. Vďaka symetrii a vyváženosti umelého stromčeka je zavesenie ozdôb jednoduché. Ak máte málo miesta, vyberte si vysoký, úzky umelý stromček, ktorý zaberie menej miesta a dá sa ľahko obchádzať a ozdobiť, ale po dokončení môže byť skutočne krásny a luxusný. 

9 tipov pre umelý vianočny stromček (7)

Navyše, umelý vianočný stromček vám stále poskytne atmosféru skutočného stromčeka, aspoň pokiaľ ide o vzhľad a dojem. V súčasnosti vyzerá umelý vianočný stromček naozaj ako živý. Ak vám však chýba „skutočná vôňa stromu“, vždy môžete zavesiť niekoľko ozdôb s vôňou ihličia, či použiť aroma difuzér s vonnými olejmi.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (8)

 

8. Vianočný stromček ihneď?

Radi by ste chceli svoj stromček ihneď? Radi vám ho doručíme do 24 hodín. So slovom Vianoce sa nám spájajú aj zážitky a spomienky na preplnené nákupné centrá, až sa človeku nechce vyjsť z domu. Nemusíte, objednajte si vianočný stromček online dnes, a na ďalší pracovný deň vám ho doručíme. Keďže živé vianočné stromčeky sa môžu výrazne líšiť vo forme a veľkosti, naozaj potrebujete navštíviť prevádzku, aby ste si vybrali ten najkrajší vianočný stromček. Vďaka výhodám  umelého vianočného stromčeka ako je napríklad hmotnosť vianočného stromčeka si môžete objednať online, doručenie máte až k dverám. Jednoznačne to šetrí váš čas.

9. Bezpečné Vianoce – Ako prežiť šťastné a veselé Vianoce?

Ak máte malé deti, ktoré objavujú čaro Vianoc môže to byť pre nich dobrodružstvom. Všetko sa ligoce, spieva, hrá, bliká. Vianočný stromček sa tak môže stať ľahko obeťou vášho drobčeka. Na rozdiel od živých stromčekov, ktoré jednoducho nemôžete tvarovať tak vianočný stromček z PVC (umelý vianočný stromček)  môžete tvarovať podľa predstáv. Tipy skúsených maminiek vám prezradíme! Spodné vetvy stromčeka môžete modelovať aby ich konce smerovali nahor. Tým zabezpečíte pomerne väčší priestor zo spodnej strany stromčeka. Do voľného priestoru môžete umiestniť darčeky alebo čokoľvek, čo zabaví vášho drobca viac ako samotný stromček. Živé stromy, keď vyschnú, sa môžu stať nebezpečenstvom požiaru, zatiaľ čo umelé stromčeky sú vyrobené z materiálov spomaľujúcich horenie. Avšak bez ohľadu na to, aký stromček si vyberiete, mali by ste ho držať mimo dosahu otvoreného ohňa a svetlá na ňom by mali byť vypnuté, keď je strom bez dozoru.

9 tipov pre umelý vianočny stromček (9)

Vyčarujte si kúzelné Vianoce, ktoré sa nezaobídu bez vianočného stromčeka. Neváhajte a objednajte si pre Vás ten najkrajší vianočný stromček. V našej ponuke nájdete širokú paletu umelých vianočných stromčekov rôznych veľkostí i farieb v imitácii smreku, jedle, či borovice. Zasnežené vianočné stromčeky, klasické prirodzené vianočné stromčeky, ktoré vám uľahčia zdobenie. Umelé vianočné stromčeky na pníku, ktoré pôsobia vďaka pňu z prírodnej borovice (impregnovaný prírodný kmeň borovice) ešte realistickejšie. Vyberte si z našej ponuky a určite neoľutujete.