Do Vánoc ještě stíháte nakoupit výhodně! 🎄 Využijte náš Vánoční výprodej se slevami do -60%.

Vianoce za dverami: Ako si vybrať ten správny vianočný stromček

Ak neradi nechávate dôležité rozhodnutia na poslednú chvíľu, ste na správnej adrese. Najkrajšie sviatky roka sú už takmer za dverami a je čas sa rozhodnúť, ako bude vyzerať váš vianočný stromček. Okrem dekorácii a farieb sa musíte sústrediť na výber samotného stromčeka. Pozrime sa teda bližšie na ponuku vianočných stromčekov a jednotlivé kroky, ktoré by ste pri výbere nemali preskočiť.

Výber priestoru

V prvom rade musíte myslieť dopredu. Vyberte si miesto, kam chcete stromček umiestniť a vytiahnite meter. Nemáte ho po ruke? Nevadí. Môžete použiť pomôcky, ktoré máte doma. Vaša výška, výška partnera či partnerky je skvelým pomocníkom.

Náš tip:

Štandardná zárubňa dverí má približne dva metre. Myslite na to, že ak máte v dome alebo v byte podhľady, strop bude nižší ako je štandard. Ten sa pohybuje okolo 250-255 centimetrov.

vianocny_stromcek_ako_si_vybrat(1)

V prvom kroku teda musíme určiť aká bude:

  • Výška stromčeka
  • Maximálna šírka stromčeka

vianocny_stromcek_darceky_1

Údaj o šírke stromčeka je rovnako dôležitý ako jeho výška. Tento rozmer určuje miesto, kde je stromček najširší – teda v jeho spodnej časti. Ak máte priestor na stromček obmedzený, vyberte si z užších stromčekov. V prípade, že túžite po bohatej a luxusnej borovici, môžete si ju dopriať aj napriek obmedzenému priestoru. Ako? Umelý vianočný stromček má jednu obrovskú výhodu – flexibilné konáre. Ak teda potrebujete maximálny obvod stromčeka zmenšiť, stačí ich správne ohnúť.

Výber druhu vianočného stromčeka

Aby bol váš vianočný stromček čo najrealistickejší, vybrali sme pre vás tie najpopulárnejšie druhy, ktoré sú na trhu dostupné. Váš domov môže zdobiť:

vianocne_ozdoby(3)

Výber typu stromčeka

V tomto prípade je to iba o vašom vkuse. Ten môže vychádzať z toho, čo ste videli vo svojom obľúbenom filme, z rodinných tradícií alebo vám jednoducho učaruje konkrétny stromček z našej ponuky. Pre lepšiu prehľadnosť sme pre vás pripravili jednoduché filtre, podľa ktorých si môžete vyberať z rôznych dizajnových riešení vianočných stromčekov. V ponuke máme:

klasicky_smrek_vianocny_stromcekjedla_vianocny_stromceksmrek_royal_naturalny

borovica_rozpravkoca

zasnezena_borovica_vianocny_stromcekzasnezena_jedla

 

zasnezena_borovica_vianocny_stromcek(1)smrek_na_pnikuvianocny_stromcek_na_pniku_1

 

Urobili sme všetko preto, aby bol pre vás výber stromčeka čo najjednoduchší. Ak ale potrebujete poradiť, sme tu pre vás. Kontaktujte našu zákaznícku podporu telefonicky, v chate alebo e-mailom. Radi odpovieme na všetky vaše otázky.

Mohlo by vás zaujímať:

Vianočný stromček: Odkiaľ k nám prišiel?

Čo o vás prezradí váš vianočný stromček

5 dôvodov, prečo si tento rok kúpiť umelý vianočný stromček

Vianočný stromček na pníku: Tento štýl si vás získa

Zasnežený umelý vianočný stromček: Trendy na rok 2020