Do Vánoc ještě stíháte nakoupit výhodně! 🎄 Využijte náš Vánoční výprodej se slevami do -60%.

Vianočné osvetlenie: Teplé? Chladné? Viacfarebné? Aký je medzi nimi rozdiel?

Čo patrí k vianočnému obdobiu viac ako ryba, šalát, kapustnica a vianočný stromček? Vianočné osvetlenie v teplých či studených odtieňoch. Máte radšej jednofarebné vianočné osvetlenie alebo viacfarebné vianočné svetielka? Vedeli ste, že sviečky na stromček sa prvýkrát objavili v Nemecku?

Traduje sa, že Martin Luther na konci dlhého dňa pozoroval zapadajúce slnko a díval sa ako sa prvé hviezdy ligotali medzi korunami ihličnatých stromov. Tento pohľad ho nadchol natoľko, že chcel toto krásne divadlo dopriať aj svojim najbližších. Na vianočný stromček preto pribudli sviečky a neskôr aj elektrické vianočné osvetlenie.

vianocne_svetielka(22)

 

Dnes sú to LED svetielka, ktoré vytvárajú čarovnú atmosféru Vianoc celkom nenápadne, bezpečne a okrem vianočného stromčeka zdobia aj:

vianocne_svetielka(24)

-          Balkóny

-          Terasy

-          Námestia

-          Schodiská

-          Strechy

-          Okná či dvere

 

 

Pri výbere vhodnej svetelnej reťaze, musíte myslieť aj na to, či ju plánujete použiť do exteriéru alebo do interiéru. Bezpečnejšie je vybrať si vonkajšie osvetlenie, pretože je vodeodolné a majú kvalitnú napájaciu zástrčku. Preto u nás nájdete kvalitné svetlá, ktoré využijete vonku aj vo vnútri.

 

Studená farba

Studená farba vianočných svetiel nevytvára chladnú atmosféru. Práve naopak. Jej svetlo je jasnejšie ako tlmená teplá farba, ktorá je skôr v zlatých odtieňoch. Výhodou tejto farby je, že krásne splýva s ľadovou a zasneženou krajinou v exteriéri – alebo teda takú atmosféru vytvára, aj keď nemáme na Vianoce za oknami zasneženú krajinu.

 vianocne_svetielka(14) studena_biela-vianocne_sviecky(05)

 

Teplá farba

Máte radi mäkké svetlo sviečok? Vyberte si vianočnú svetelnú reťaz označenú ako „teplá biela“. Tento odtieň je jemný a zlatý. Čím dlhšiu verziu si vyberiete, tým žiarivejší bude váš vianočný stromček. U nás nájdete svetelné reťaze s rôznym počtom svetielok:

-         21 metrov žiari 300 žiarovkami

-         12 metrov žiari 200 žiarovkami

-         6 metrov žiari 100 žiarovkami

vianocne_svetielka(21) vianocne_svetielka

 

Viacfarebná svetelná reťaz

Vedeli ste, že vaše vianočné dekorácie o vás všeličo prezradia? Napríklad či ste klasik, romantik alebo veselá kopa. Optimistickí ľudia majú veselý farebný stromček. Vyberajú si pestré ozdoby. Ak medzi nich patríte, určite sa vám najviac páči viacfarebná svetelná reťaz, ktorá veselo preblikuje vo vašej obývačke. A tak je to fajn, veď Vianoce sú predsa o radosti. 

vianocne_svetielka(1) farebne_vianocne_sviecky(1)

vianocne_svetielka(7)