Do Vánoc ještě stíháte nakoupit výhodně! 🎄 Využijte náš Vánoční výprodej se slevami do -60%.

Vianočný stromček jedľa: Klasika do každej domácnosti

Vianočný stromček jedľa je najtradičnejším doplnkom domácností na celom svete. Naše heslo je: Vianočný stromček pre každý domček. A našim cieľom je priniesť symbol najkrajších sviatkov roka do každého domu, do každého bytu, do každej obývačky či kuchyne... jednoducho všade, kde ich budete tento rok tráviť. Ak sa stále rozhodujete, aký vianočný stromček si vybrať, čítajte ďalej a dozviete sa niečo viac o klasike, ktorá kraľuje slovenským domácnostiam.

 umely_vianocny_stromcek(2)

 

Vianočný stromček u nás

Možno viete, že vianočný stromček nebol vždy typickou ozdobou slovenských domácností. Časom sa však zelené konáriky zmenili na malé stromčeky zavesené zo stropu, na ktoré pribúdali ozdoby, sviečky a dnes sú vianočné jedle najobľúbenejšie vianočné stromčeky.

vianocny_stromcek(17)

Prečo práve jedľa?

Na svete existuje viac ako 50 druhov jedlí. U nás prirodzene rastie iba jedľa biela. Obľúbená je aj preto, lebo má krásny rovný kmeň, ihličie nie je pichľavé a živé jedličky zdobia šišky, ktoré rastú smerom nahor. Ak máte doma živú jedľu, môže sa ale stať, že vám vianočné ozdoby a darčeky „zasnežia“ semienka, ktoré z nich vplyvom tepla vypadávajú.

vianocny_stromcek(10)

V prípade, že máte radšej stromček, ktorý je krásny počas celých sviatkov, neopadáva a dá sa formovať podľa potreby, vyberte si u nás umelý vianočný stromček s ihličím na nerozoznanie od toho skutočného. Vybrať si môžete výšku podľa svojich predstáv a taktiež aj vzhľad ihličia.

 

Zasnežený vianočný stromček alebo klasika?

Zelený vianočný stromček jedľa si ľahko ozdobíte podľa svojich predstáv. Niekto preferuje stromčeky v jednej farbe, iní túžia po tom, aby žiarili všetkými. Trendom posledných Vianoc sú zasnežené stromčeky. Naši dizajnéri sa pohrali s farbou ihličia a pri niektorých stromčekoch označených ako „luxury diamond“, pridali k snehovému poprašku aj ozdobu pripomínajúcu zamrznuté kryštáliky ľadu.

vianocny_stromcek(21)   vianocny_stromcek(18)

 

Vianočné stromčeky na pníku

Trendové sú tiež vianočné stromčeky na pníku. Jednoduchý dizajn si získal tých, ktorí majú radi minimalizmus a trošku štýlovejšie Vianoce. Spodnú časť stromčeka tvorí peň vyrobený z konáru stromu a vrch stromčeka je klasická alebo zasnežená jedľa. Jednoduché, čarovné, vhodné aj do menších priestorov a s množstvom miesta pre vianočné darčeky.

stromcek_na_pniku_vianocny

Vianočný stromček jedľa bude čarovným doplnkom mnohých domácností. A čo tá vaša? Ako si ju vyzdobíte?