Do Vánoc ještě stíháte nakoupit výhodně! 🎄 Využijte náš Vánoční výprodej se slevami do -60%.

Vianočné vinše a priania - Vianoce 2023

Vianoce je obdobie osláv roka, oslava rodiny, radosti a stretávania sa. Je čas byť veselý a dopriať si dostatok jedla a pitia, aby ste sa zahriali počas studenej zimy. Ale či už plánujete stráviť sviatky spolu alebo oddelene, pravdepodobne budete chcieť napísať priateľom a známym tie najlepšie Vianočné priania.

Aj keď môže byť problém nájsť spôsob, ako vyjadriť všetko svoje sviatočné vianočné šťastie, dobrou správou je, že najlepší vianočný pozdrav, ktorý môžete napísať na pohľadnicu, alebo do správy je tu a čaká len na to, kým ho objavíte. Hľadáte tradičné vianočné vinše, vtipné vianočné vinše, alebo vianočné vinše pre deti? Nehľadajte, vyberajte srdcom a nájdete ten pravý vinš pre vás.

Tradičné vianočné vinše

Vianoce sú vtedy, keď nikto neplače, Vianoce sú tam, kde voňajú mamine koláče. Vianoce sú s tými, ktorých ľúbime, ale aj s tými, na ktorých myslíme.

 

Nech sú pre vás tieto sviatky žiarivé a radostné. Nech všetky vaše želania a sny stanú sa skutočnosťou a nech vás pocit radosti naplní počas celého roka.

 

Už sa blížia Vianoce, ten čas rýchlo letí. Na stromčeku sviečky svietia, šťastím žiaria deti. Starý rok už odchádza a nový ide za ním, nech Ti len radosť prináša, to je mojim prianím.

 

Na Štedrý večer pozor daj, zvončeky zvonia, počúvaj. Tak, ako za oblokom sniežik padá, nech na Tvoj stôl šťastie sadá. Preži sviatok Vianočný, plný slasti a radosti.

 

Na Vianoce ako treba, nech nájdete poklad z neba. Pokoj, lásku v hodnosti, dni prežite v radosti. Zdravie, šťastie ešte k tomu, nech prídu aj vo Vášho domu. Na Nový rok správny krok a úsmev po celý rok.

Vtipné vianočné vinše

Snehuliačik maličký, zatiaľ iba z mrazničky, prináša Vám správičku, prichystajte jedličku, aj koňaky vaječné a majte sa báječne. Veselé Vianoce Vám želá…

 

Nech čerti od vás smolu odnesú, a choroby stratia vašu adresu, veľké príjmy, nízke dane a lásky tak primerane. Z celého srdca praje …

 

Morka, kačka, hus aj kura, na Vianoce ťažká kúra. Pivko, vínko, slivovička, hneď je dobrá náladička. V Novom roku šťastne žiť a zdravie si ochrániť. Veselé Vianoce praje …

 

Letí anjel s nádielkou, pritom vrtí prdelkou. Letí, letí, hádaj kam? K dobrým ľuďom, predsa k vám.

 

Kapor je v mrazáku, kaša sa varí. Všetko máš na háku, všetko sa darí. Stromček je v plameňoch, prekrásne svieti a všetky salónky pojedli deti.

Vianočné vinše pre deti

Ja som malý vinšovník, zavinšujem ako nik: šťastie, zdravie rodine, nech všetko zlé pominie.

 

Prišli štedré Vianoce, stromček sa nám ligoce. Veľa darov pod stromčekom, veľa sánok pod kopčekom. Malá vločka na viečku, veľká radosť v srdiečku. Medovníčky, perníčky, ľúbia ich aj detičky.

 

Na Štedrý večer pozor daj, zvončeky zvonia, počúvaj. Tak, ako za oblokom sniežik padá, nech na tvoj stôl šťastie sadá. Preži sviatok Vianočný, plný slasti a radosti.

 

Kde sa vzal, tu sa vzal, zrazu stromček v izbe stál.  Pod ním ležia balíčky, pre veľkých aj maličkých. Už sa celý ligoce, prajem krásne Vianoce.

Kresťanské vianočné vinše

Vianočný zvon tíško cinká,v Betleheme dieťa spinká. Dobrú pohodu vinšujeme vám, štedrosť a hojnosť vašim chalupám. V Novom roku zdravie pevné, nech vám všetkým slúži verne.

 

Na jedličke hviezdy svietia, v jasliach leží Božie dieťa. Nech vás jeho láska hreje, žiari i v tmách beznádeje,do sŕdc duší vloží radosť, šťastie, pokoj Boží.

 

Na Vianoce, keď svet stíchne,nech Vám Božie dieťa vdýchne,pokoj, radosť a posilu,nielen v túto svätú chvíľu,ale taktiež v novom roku,nech Vás vedie v každom kroku.

 

V tie vianočné sviatky poviem vám vinš krátky:Pán Kristus je narodený, tak nebuďme zarmútení,ale sa mu radujme a slávu prespevujme,to mu bude premilé, dá nám sviatky šťastlivé.

 

Vinšujem Vám tieto Vianoce,Krista Pána narodenie,aby Vám dal šťastie, zdravie,hojné božské požehnanie a po smrti kráľovstvo nebeské.