Do Vánoc ještě stíháte nakoupit výhodně! 🎄 Využijte náš Vánoční výprodej se slevami do -60%.

Zdobenie vianočného stromčeka: Inšpirujte sa tohtoročnými trendami

Vianočná nálada je už skoro všade: v nákupných centrách, na námestiach a pomaly ale isto, sa dostáva aj do našich domácností. Zdobenie vianočného stromčeka je každoročnou tradíciou, ktorá navodí tú pravú vianočnú atmosféru. Každý z nás má inú predstavu o dokonalom vianočnom stromčeku. Niektorí majú rovnakú výzdobu už niekoľko rokov, iní zase menia farbu ozdôb a typ vianočného stromčeka každý rok. V dnešnej Bestent poradni vám predstavíme tohtoročné vianočné farebné trendy, ktoré vás zaručene inšpirujú.

zdobenie_vianocneho_stromceka-bestent

Farebné trendy

 

Zimná krajinka

Farba Pantone pre rok 2020 je Classic Blue. Popisuje sa ako nadčasová farba, ktorá prináša pocit pokoja a mieru. Najlepšie na tohtoročnej farbe roka je, že pre každého môže znamenať niečo iné. Ak ju dobre skombinujete, nádherne vynikne v modernom, ale aj vo vidieckom a rustikálnom štýle. 

modry_vianocny_stromcek_classic_blue(1) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(2) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(13)

modry_vianocny_stromcek_classic_blue(4) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(10) modry_vianocny_stromcek_classic_blue(14)

Modrú farbu môžete ľahko kombinovať so striebornými, ale aj zlatými doplnkami. Ideálna je aj jej kombinácia s bielou a červenou farbou.

 

Kde môžete túto farbu použiť?

- modré vianočné svetielka

- vianočné gule

- girlanda 

- stuhy

- interiérové dekorácie a nábytok

vianocna_atmosfera

Mohlo by vás zaujímať:

Ako ozdobiť vianočný stromček: Robíte to správne?

 

Vianočné témy na rok 2020

 

Vianočný stromček v štýle Shabby chic

Tento elegantný a romantický štýl vznikol v 80.rokoch vo Francúzsku. Kladie dôraz na prírodné materiály a vidiecky štýl. Typický je ošúchaný nábytok, čipka, perie a všetko kontrastné. Ideálnou voľbou sú preto zasnežené vianočné stromčeky, ktoré dokonale zapadajú do tejto vianočnej témy.

vianocny_stromcek_s_ruzovymi_ozdobami(3) vianocny_stromcek_s_ruzovymi_ozdobami(4) vianocny_stromcek_s_ruzovymi_ozdobami(1)

vianocny_stromcek_s_ruzovymi_ozdobami(7) vianocny_stromcek_dekoracia vianocny_stromce(2)

Farebnú škálu Shabby chic štýlu tvoria tieto farby:

- biela

- staroružová

- zelenkavá 

- šedá

- krémová

 

Prírodné prvky sú charakteristické aj pre rustikálny štýl. Typickým znakom je minimum ozdôb alebo úplne žiadne dekorácie. Dominujú hlavne jednofarebné svetielka. Do tejto témy sa hodia vianočné stromčeky na pníku.

rustikalny_vianocny_stromcek(6) rustikalny_vianocny_stromcek(3) rustikalny_vianocny_stromcek(2)

Tip:

Pohrajte sa s dekoráciami, ktoré sú spájané s prírodou - šišky, šípky, bobule, imelo, slamené ozdoby a pod. Umelý vianočný stromček môžete prevoňať esenciami s vôňou ihličia. Vianočnú atmosféru vám navodia aj vône škorice alebo citrusového ovocia.Vianočný stromček v štýle Luskáčika

Kto by nepoznal Luskáčika? Tento elegantný a luxusný štýl si získal mnohých po celom svete. Je charakterický všetkým, čo k Vianociam patrí. Dominantná je postavička Luskáčika a farebné kombinácie červenej, zlatej, zelenej a modrej. 

Ak sa rozhodnete tento rok ozdobiť váš vianočný stromček v tomto štýle, odporúčame vám siahnuť po farebných svetielkach.

luskacik_vianocny_stromcek(2) luskacik_vianocny_stromcek(5) luskacik_vianocny_stromcek(4)

luskacik_vianocny_stromcek(1) luskacik_vianocny_stromcek(6)

Takýto stromček milujú aj deti, ktorých svet je plný rozprávkových postavičiek, trblietok, vzorov a farieb.Vianočný stromček v štýle Buffalo check

Buffalo check sú tradičné kockované látky, ktoré sa dokonale hodia na vianočné dekorácie. Vznik týchto látok sa datuje okolo roku 1856, v najstaršej továrni na výrobu vlny, kde sa táto látka vyrába dodnes.

Tento štýl vnesie do vášho domu či bytu pocit pohodlia a akejsi starosvetskej romantiky. Kocka pôsobí útulne a domácky.

vianocne_dekoracie_buffalo_check(6)  vianocne_dekoracie_buffalo_check(8) vianocne_dekoracie_buffalo_check(5) 

 vianocne_dekoracie_buffalo_check(10) vianocne_dekoracie_buffalo_check(1) vianocne_dekoracie_buffalo_check(11)

Látku poznáme v 2 farebných prevedeniach:

- červená a biela

- červená a čierna

- čierna a biela

buffalo_check

Tip na záver:

Aby tieto trendy vynikli a ozdobili vašu domácnosť, je v prvom rade dôležité zladiť výzdobu a typ vianočného stromčeka s vaším interiérom. Vyberte si preto tie farebné kombinácie a vianočné témy, ktoré zapadnú do štýlu vášho bývania. 

 

Pozrite si tiež:

Ako ozdobiť vianočný stromček: Robíte to správne?

Vianočné osvetlenie: Teplé? Chladné? Viacfarebné? Aký je medzi nimi rozdiel?

Tieto fakty o Vianociach nás šokovali!

Čo o vás prezradí váš vianočný stromček

Vianočný stromček na pníku: Tento štýl si vás získa

Zasnežený umelý vianočný stromček: Trendy na rok 2020