Pestujte teraz lacnejšie, objednajte si záhradný fóliovník a získavate dopravu ZADARMO 🌱 Vyberte si z najlepšej ponuky záhradných fóliovníkov a príslušenstva na Bestente s doručením do 24 hodín. 👌 Akcia platí do 30.4.2024

3 veci, ktoré navždy zmenia vašu záhradu

Nový dom, nový rok, nové obdobie a nová záhrada. Skôr ako začnete s úpravami, rozmyslite si, na čo bude záhrada slúžiť. Ak plánujete v záhrade hlavne oddychovať a využívať ju na stretnutia s priateľmi a rodinou, nesmú v nej chýbať 3 veci, ktoré navždy zmenia vašu záhradu.

 

Kvalitný ratanový nábytok

Jeho cena sa pohybuje v stovkách eur, no na jeseň môžete využiť veľké zľavy na záhradný nábytok. Vyberajte ale pozorne. Vyhnite sa ale každému nábytku s podozrivo nízkou cenou (kvalitná záhradná zostava jednoducho nemôže stáť 50€) a hlavne vyberajte masívnejší nábytok, ktorý vám neodveje vietor pri prvej letnej búrke.

ratanový nábytok do záhrady 23

Ratan toho zvládne naozaj veľa a veľmi ľahko sa udržiava. Napriek tomu, že sa využíva najmä do zimných alebo letných záhrad, niektoré kúsky krásne vyzdobia aj interiér domu alebo chaty. Hodia sa tiež na balkón alebo terasu. Užívať si chvíľky pokoja v hojdacom závesnom kresle je jednoducho úžasné.

 zavesne hojdacie kreslo 1

Záhradný altánok

Nie, nebojte sa, nebude vás stáť viac ako auto. Záhradné altánky sú už cenovo dostupné a využijete ich viac, ako si myslíte. Samozrejme, aj slnečník vás ochráni pred jemnejším dažďom. Ale o čo pohodlnejšie je posedieť si pod nepriepustnou strechou stanu? Navyše, ak máte v rodine malé deti, stačí im rozložiť deku v altánku a nemusíte sa báť, že sa na slnku spália. Vyrobia si z neho obchod, reštauráciu alebo hrací domček. Využijete ho aj počas grilovačiek, stretnutí s priateľmi aj ako zázemie na záhradnú párty.

plastový altánok do zahrady folding-garden-gazebo-3-x-3-meters-market-gz333pol-bar-counter-3

Slnečník

Nie, nehovoríme o obyčajnom slnečníku, ktorý veľkým kameňom natlčiete do zeme. Nie. Vyberte si kvalitný slnečník, ktorý môžete ľahko zložiť, zaťažiť a celú sezónu si užívať jeho tieň. Materiál strechy musí byť odolný voči vode a slnku. Opýtajte sa tiež na to, či má slnečník vetrací otvor. Slúži na to, aby sa slnečník nenamáhal a nenadvihol pri vetre. A nakoniec – prášková farba. Tá je bezpečná a dlho vydrží. Určite nie navždy, ale dlhšie ako by ste čakali. Veď kupovať jeden slnečník ročne – to tiež nie je riešenie, ktoré poteší záhradu alebo peňaženku.

zahradny slnecnik

Farebné kombinácie

Aby vaša záhrada vyzerala čo najprirodzenejšie, vyberajte si nábytok podľa farieb prírody.

  • sedačky vo farbe dreva,
  • altánky biele alebo zelené
  • slnečník doladený k nim

 

Prírodné farby dokonale zapadnú do okolia a nebudú pôsobiť rušivo.