Hľadáte spôsob, ako ušetriť? Zaregistrujte sa a využite extra zľavu 3% na celý nákup (platí na nezľavnený tovar).

5 osvedčených rád, ako nepribrať cez vianočné sviatky

Pre mnohých sú vianočné sviatky obdobím pokoja, oddychu a hojnosti. Ani vy sa už sa nevieme dočkať, kedy si s rodinou zasadnete k štedrovečernému stolu a vychutnáte si kapustnicu, rybu, šalát, bobaľky a iné dobroty? Pravda je taká, že počas Vianoc si doprajeme viac koláčikov ako v bežné dni. Po novom roku však číslo na váhe nelichotivo stúpne a my sa cítime previnilo. Ako si užiť najbližšie dni bez obmedzovania a ako nepribrať cez vianočné sviatky? Dočítate sa v dnešnej poradni.

ako_nepribrat_cez_vianoce(7)

Aby ste po novom roku nedostali šok, keď sa postavíte na váhu, mali by ste dodržiavať tieto pravidlá, ktoré vám pomôžu prežiť vianočné sviatky v hojnosti a nepribrať:

 

1. Zvoľte zdravšie varianty jedál

Linecké kolieska, vyprážaný kapor a majonézový šalát - tradičné vianočné pokrmy obsahujú veľa cukru a tukov a sú vysokokalorické. Skúste si tento rok pripraviť zdravšie varianty vašich obľúbených jedál. Namiesto kryštálového cukru použite stéviu alebo med, namiesto vyprážanej ryby skúste prírodnú alebo pečenú rybu a namiesto majonézy použite smotanu či jogurt. Varenie a pečenie môže byť takto veľmi zaujímavé. 

 kapustnica bobalky ako_nepribrat_cez_vianoce(15)

Prečítajte si tiež:

Najlepšie vianočné dobroty, ktoré zmiznú ešte za horúca

 

2. Naplánujte si, čo budete jesť

Dietológovia odporúčajú naplánovať si, čo budete jesť počas dňa - keď je vaša hladina cukru v krvi stabilná, neprepadnú vás neovládateľné chúťky na sladké alebo iné nezdravé jedlá. 

ako_nepribrat_cez_vianoce(10)

3. Oddychujte aktívne

Vianočné sviatky nám ponúkajú viac času na oddych, ktorý sa dá stráviť aj aktívne. Tento rok vymeňte pozeranie filmov a rozprávok na gauči za prechádzku s rodinou. Ak sa vám v zlom počasí nikam nechce, vyskúšajte domáci tréning. Po fyzickej aktivite si budete môcť dopriať vianočné dobroty bez výčitiek. Zaručíme vám, že vám ten zaslúžený koláč či extra dávka zemiakového šalátu bude viac chutiť.

zimna_prechadzka cvicenie_doma(37)

Mohlo by vás zaujímať:

Cvičenie doma: Týchto 5 cvikov s vlastnou váhou vás dostanú do formy

5 tipov, ako začať s cvičením doma

 

4. Z každého rožka troška

Neodporúčame vám úplne sa obmedzovať a odolávať všetkým koláčom, ktoré na vás z vianočného stola zvodne žmurkajú. Vianočných dobrôt sa nemusíte nadobro vzdať. Aj tu však platí známe pravidlo: Všetko s mierou. Strážte si veľkosť porcií a množstvo jedál.

ako_nepribrat_cez_vianoce(13)

Tip:

Oklamte svoju myseľ - porcie si naberajte na menší tanier, čím uspokojíte oči s pocitom plného taniera a budete mať pocit, že ste toho zjedli oveľa viac.

 

5. Pozor si dávajte aj na príjem alkoholu

Nezabúdajte, že aj alkohol obsahuje tzv. tekuté kalórie, ktoré vás nezasýtia. Navyše vám zvýšia príjem kalórií rovnako ako rezeň. Aj prílišné pitie šampanského, vaječného likéru, vína a piva môže spôsobiť, že stratíte zábrany a začnete jesť nezodpovedne. Vyberajte si menej kalorické drinky - namiesto vianočného punču si radšej vychutnajte suché víno.

ako_nepribrat_cez_vianoce(6) vianocny_drink

Mohlo by vás zaujímať:

Najjednoduchší silvestrovský punč a obľúbené horúce drinky!

 

Tip:

Ak máte chuť na sezónny vaječný likér, siahnite po vysokom a tenkom poháriku a nie po malom a širokom pohári. Vyhnete sa tak popíjaniu vo väčšom množstve. 

ako_nepribrat_cez_vianoce(14)

Ako sa zvykne hovoriť, jedna lastovička leto nerobí, preto ani jedna štedrá večera z vás nespraví obéznych a nezdravých ľudí. Dôležité je užiť si sviatky, v kruhu najbližších so všetkým, čo k tomu patrí: jedlo, darčeky, pohoda pri vianočnom stromčeku a vianočné rozprávky. Bestent vám praje krásne prežitie vianočných sviatkov!