Vianočné stromčeky od 24,90 €. Výnimočné husté, kvalitné, s realistickými konármi a s predĺženou zárukou až na 3 roky!

ČO ROBIŤ S DEŤMI DOMA - 8 TIPOV NA AKTIVITY POČAS KARANTÉNY

 Rodičia, ktorí počas týchto dní ostávajú doma so svojimi deťmi nezúfajte. Prinášame vám niekoľko tipov na aktivity s deťmi v domácom prostredí a s využitím toho, čo všetci doma máme.

Náhrdelníky z cestovín

Vzhľadom na informácie od obchodných reťazcov z posledných dní a týždňov, veríme, že nie je na Slovensku domácnosť, ktorá nemá v špajze balík cestovín.  Využite ho namiesto varenie na tvorenie s deťmi.  Na unikátne náhrdelníky budete potrebovať len šnúrku, či nitku a cestoviny, ktoré  na ne navlečiete. Výsledok poteší nie len malé princezné.

Náhrdelník z cestovín

Hra na školu 

Hru na školu môžete simulovať vy, ako rodič s deťmi, ale aj deti medzi sebou, ak máte 2 a viac potomkov. Vždy si určíte jedného učiteľa. Môže to byť rodič, obzvlášť pri deťoch v predškolskom veku. Tak dieťa jednoducho aj pripravujete na budúcu školskú dochádzku. Simulačné úlohy deťom kopírujú a znázorňujú realitu hraním jednotlivých rolí. Dieťa sa učí rešpektovať autoritu.Tým, že sa určí jasne učiteľ, či už rodič alebo jedno z detí, ktoré bude zadávať úlohy a následne ich kontrolovať. 

Canva - Two Boys Studying a Book

Párovanie plastových vrchnákov

Pri tejto aktivite budete potrebovať len vrchnáčiky z plastových fliaš a formu na pralinky, či mafiny. Ideálne je nazbierať si vrchnáčiky z viacerých farieb aspoň po dva kusy. Tie môžu vaše ratolesti ukladať do formy podľa farieb alebo jednotlivo vedľa seba párovať rovnaké farby ako pexeso.

Plastove vrchnaciky

Triedenia farebných guličiek

Farebné huňaté guličky, poháriky, papier a farebné fixky. To vám bude stačiť na ďalšiu zábavno-vzdelávaciu aktivitu s vašimi najmenšími. Ak nemáte farebné guličky, vyrobte si ich. :) Z postrihaných starých tričiek alebo z pokrčeného papiera, ktorý si nafarbíte farbami. Jednotlivé guličky budú deti vhadzovať do pohára podľa vzorov, ktoré pre nich nakreslíte. 

Farební guličky do pohárov

Prevliekanie šnúrky cez rúrky

Jednoduchým spôsobom môžete naučiť deti prevliekať šnúrku a vytvoriť si bludisko. Pre tých menších sa dá táto aktivita využiť aj na učenie šnurovania topánok. Záleží len na vás ako si cestoviny nalepíte na podložku. Namiesto cestovín si môžete nastrihať aj tenšie pásiky z toaletných roliek a nalepiť ich na podložku. 

Prevliekanie šnúrky cez cestoviny

Prevliekanie šnúrky cez rolky

Lakovanie nechtov 

 

Lakovanie nechtov ocenia všetky dievčatká, ktoré sa rady parádia. Namiesto toho, aby si špinili svoje nechty im pripravíte maketu ruky z kartónu a lakovanie bude zábavou. 

Lakovanie nechtov

Chodenie po stopách

Zabaviť nie len deti, ale aj dospelých. To sa vám podarí pri jednoduchšej verzii hry twister. Nemusíte sa končatinami prepletať navzájom, postačí ak si nakreslíte trasu zo stôp rúk a nôh a zábava je na svete. Kto prejde trasu bez chyby ako prvý? A kto bude najrýchlejší? :)

Po stopách

 

Rolky z toaletného papiera 

Rolky z toaletného nevyhadzujte! Oplatí sa ich uskladniť a využiť na rôzne aktivity s deťmi. Takto pred veľkonočnými sviatkami si môžete s deťmi vyrobiť množstvo dekorácii. Napríklad veselých veľkonočných zajačikov. Stačí ak na toaletnú rolku nalepíte papierové zajačie ušká a zvyšok domaľujete podľa detskej fantázie. Ak ich namaľujete žltou farbou na svete sú zrazu malí kuriatká. Toaletní rolky ale môžete využiť aj na edukačné hry. Rolky si očíslujte, prilepte spodnou stranou na papier, tak aby stáli rovno. Na paličky od nanukov alebo pásiky z kartónu napíšte príklady na sčítanie a odčítanie. Nechajte na deti a ich matematické znalosti, aby dali paličku s príkladom do rolky so správnym výsledkom. Podobným spôsobom môžu deti priraďovať aj farby. 

Príklady

Triedenie farebných paličiek

Pevne veríme, že sa necháte inšpirovať a niektoré tipy využijete aj u vás doma. Deti zabavíte aj produktami z našej ponuky https://www.bestent.sk/pre-deti-3/ . 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.