Ochranná maska / respirátor FFP3 OXI

 
 

Ochranná maska alebo respirátor, je účinným prostriedkom na ochranu proti známym ochoreniam. Ochranné rúško, respirátor triedy FFP3 je určené na ochranu dýchacieho systému. Verzia s ventilom. 

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
2.3.2021
Bežná cena €19,90
Ušetríte €11 (–55 %)
Jednotková cena €8,90 / 1 ks
Cena €8,90 bez DPH
€8,90    
Kód tovaru 8454
Kategória Ochranné respirátory
Záruka 2 roky
 

UPOZORNENIE: 

Od 6.4.2020 vstúpil do platnosti zákon č. 69/2020 Z.z. o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v oblasti zdravotníctva. Jeho plné znenie nájdete tu.

Zákon zakazuje predaj produktov na ochranu dychu triedy FFP2 a FFP3 iným ako oprávneným osobám, ktoré sú v zákone exaktne vymenované v § 4 v článku 1. V bode D tohto článku je upravená možnosť predávať tieto produkty aj naďalej firmám, ktoré majú povinnosť zabezpečovať OOPP pre svojich zamestnancov a zároveň vykonávajú jednu z činností:
- práca s nebezpečnými látkami,
- práca v nádržiach, v obmedzených priestoroch, v priemyselných zariadeniach a priestoroch s nedýchateľným ovzduším, napríklad so škodlivinami - alebo s nedostatkom kyslíka,
- práca v blízkosti sadzobne vysokej pece,
- práca v blízkosti plynových konvertorov a plynového potrubia vysokej pece,
- práca v blízkosti miesta odpichu vysokej pece s výskytom dymov obsahujúcich ťažké kovy,
- vymurúvanie pecí a lejacích panví s výskytom vysokej prašnosti,
- práce v zariadeniach s vysokou prašnosťou,
- likvidácia následkov havárií, pri zdolávaní požiarov,
- práca v šachtách, stokách a ďalších podzemných priestoroch súvisiacich s kanalizáciou,
- práca v mraziarňach s nebezpečenstvom úniku chladiaceho média,
- nanášanie náterových látok,
- ťažba, úprava a zušľachťovanie nerastov s vysokou prašnosťou,
- strojové brúsenie dreva,
- zdravotné vyšetrenie a ošetrenie,
- práca v archívoch.

„Zaslaním a potvrdením tejto objednávky vyhlasujem, že som sa oboznámil so znením zákona č. 69/2020 Z.z. o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v oblasti zdravotníctva a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony a čestne vyhlasujem, že som osoba oprávnená na nákup osobného ochranného prostriedku v zmysle § 4 Obmedzenie distribúcie osobných ochranných prostriedkov zákona č. 69/2020 Z z. o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v oblasti zdravotníctva a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony a potvrdzujem, že predávajúci vybavením mojej objednávky nedostáva do rozporu s týmto zákonom.

 

Pre objednanie nás prosím kontaktujte emailom alebo telefonicky pre overenie spôsobilosti nákupu respirátorov v zmysle vyššie uvedených podmienok. Objednávka osoby, ktorá nebude jednou z vyššie uvedených, bude objednávka automaticky stornovaná. Každú objednávku na respirátory triedy FFP2 a FFP3 preverujeme. Ďakujeme za pochopenie. 

Certifikát

Prehlásenie o zhode

Ochranná maska alebo respirátor je účinným prostriedkom na ochranu proti známym vírusom. Ochranné rúško, respirátor triedy FFP3 určený na ochranu dýchacieho systému. Toto rúško je vhodné ako aj na osobné použitie do školy, v kancelárií, nákupných centrách tak aj v pracovnom prostredí ako je stavebníctvo, priemysel a obchod. 

Model EASIMASK je zhotovený z vysoko priedušného materiálu. Pravidelné čistenie dezinfekčným prostriedkom sa predlžuje použiteľnosť respirátora. 

TRIEDA FFP3 
Tento ochranný respirátor zabezpečuje vysokú koncentráciu vdýchateľného prachu, chráni najmä  pred čiastočkami prachu, ale aj rádioaktívnych častíc. Trieda FFP3 niekedy omylom označovaná aj ako FPP3. Celková miera netesnosti je daná priepustnosťou filtra a netesnosťami v oblasti tváre a nosa, ktoré sa v prípade masiek na ochranu dýchacích eliminujú v maximálnej možnej miere prispôsobením masky k tvári. Inovatívna technológia filtrov zaisťuje zároveň aj nízky dychový odpor a ani pri viacnásobnom použití nedochádza k sťaženiu dýchania vplyvom častíc zachytených vo filtri.

Ochrana pre látkami: azbest (okrem priamej manipulácie), pesticídy v prášku, biologický a farmaceutický prášok, ošetrení drevo, tvrdé drevo (exotické), chróm, olovo, vápno.

 

BALENIE 

Každá maska je balená v ochrannom plastovom vrecku, čím sa zvyšuje zachovanie čistoty. Je antibakteriálna. Testovanie biologickej stopy bolo uskutočnené na: Escherishia coli (E. coli), Staphylococcus aureus (cocci gram) a na huby, Aspergillus niger (plesňová huba), Candida albicans (kvasinková huba).

 

ZLOŽENIE OCHRANNEJ MASKY

Polovica masky je netkaný polyester. Polypropylénová netkaná textília vyfukovaná z taveniny. Dodatočný prvkok je filter, spĺňajúci normy FFP3. Maska vďaka nosovej svorke má anatomický tvar, ktorý sa dokáže prispôsobiť tvaru tváre. Gumičky umožňujú prispôsobenie sa na rôzne typy tváre. 

 

Ochranné masky dýchacích orgánov FFP3 poskytujú najvyšší stupeň ochrany dýchacích ciest pred znečistením. S celkovým vnútorným únikom 5% alebo menej a potrebnou ochranou proti časticiam do 0,6 μm pri  99,95% sú schopné filtrovať toxické, karcinogénne a rádioaktívne častice .Masky s filtrami FFP3 chránia pred baktériami, rádioaktívnym prachom a nanočasticami, čo z nich robí najlepšiu ochranu pred znečistením. Ochranné masky dýchacích ciest FFP3 sa používajú napríklad v chemickom priemysle, stavebníctve, obchode.

  • Certifikát CE
  • Ochrana pred tuhými a tekutými prachmi, ktoré sú škodlivé pre zdravie, dymom a aerosólm

 

Naše masky zodpovedajú európskej norme EN 149: 2001 + A1: 2009.

Všetky  polomasky boli posúdené Inštitútom pracovného lekárstva. Materiál použitý na výrobu polomasky nevyvolávajú dráždivé účinky na pokožku a za bežných alebo primerane predvídateľných podmienok použitia nemajú nepriaznivý vplyv na zdravie používateľa.

 ochranna_maska_respirator(1_3)

Hmotnosť 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.