🏷️ Black Friday ⚫ Najväčší výpredaj tohto roka je tu! Využite zľavy až do -60% na vybraný tovar. ❗Pozor - len do vypredania zásob!

5 dôvodov, prečo si tento rok kúpiť umelý vianočný stromček

Možno sa rozhodujete, aký vianočný stromček si tento rok vybrať. Zvažujete ekologické riešenie, výšku, šírku, druh a určite aj finančnú stránku. Vyberáte si medzi živým a umelým vianočným stromčekom a tiež zvažujete, či to bude borovica, smrek alebo jedlička. My sme pre vás spísali 5 dôvodov, prečo si tento rok kúpiť umelý vianočný stromček z našej ponuky.

 

Vianočný stromček do kancelárie alebo na prevádzku

Aj keď si možno do domu doprajete živý stromček alebo vianočné ikebany z ihličia, investovať každý rok do živého stromčeka do kancelárie alebo predajne by bolo neekonomické. Pekný vianočný stromček z našej ponuky sa postará o to, aby sa vaši zákazníci cítili príjemne a odchádzali od vás naplnení vianočnou náladou.

 vianoce_na_pracovisku vianocny_stromcek_v_kancelarii

Uľahčite si upratovanie

Živý vianočný stromček vyžaduje omnoho viac starostlivosti ako ten umelý. Už pri jeho kupovaní si musíte byť istí, že stromček nie je vysušený a neopadáva. Niektoré stromčeky totiž čakajú na svojich majiteľov aj celé týždne. Živica a ihličie opadávajú, a preto je lepšie stromček podložiť podložkou a postaviť ho mimo zdroja tepla a nábytku. S umelým stromčekom tieto povinnosti nemáte. Stačí ho zložiť a postaviť kamkoľvek sa vám to hodí.

 

Prispôsobte si stromček podľa seba

Živé vianočné stromčeky majú svoj tvar stabilný. Upraviť ich môžete iba pomocou nožníc. Umelý vianočný stromček si môžete prispôsobiť podľa priestoru. Konáre môžete vyhnúť smerom nahor, ak ho potrebujete zúžiť alebo nadol, ak stromček ukladáte na skrinku alebo iný podstavec. Umelý stromček má navyše:

- presné rozmery,

- je veľmi ľahký,

- jednoducho ho zložíte a rozložíte,

- ani v prípade, že by vám ho domáci miláčikovia prevrhli, nič sa nestane.

 prenosna_taska_na_vianocny_stromcek(1)                       prenosna_taska_na_vianocny_stromcek(2)

Náš tip: 

Aby vám umelý vianočný stromček vydržal čo najdlhšie, odporúčame ho po sviatkoch skladovať v praktickej prenosnej taške, kde ostane v bezpečí pred vonkajšími vplyvmi a prípadnému poškodeniu. 

 

Používajte ho dlho

Tradične sa vianočný stromček zdobí pár dní pred alebo na Štedrý deň. Vianočné dekorácie z našich domovov miznú najčastejšie po novom roku. Umelý vianočný stromček má prakticky neobmedzenú životnosť. Ak si teda radi vianočné obdobie natiahnete, môžete ho pokojne postaviť už s prvým dňom adventu a nechať si ho tak dlho, ako sa vám bude páčiť.

 vianocne_stromceky

Čo je ekologickejšie?

Otázka ekológie je v súčasnosti dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Ak by ste si vybrali živý stromček od lokálneho pestovateľa a dokázali by ste ho aj ekologicky zlikvidovať, určite by to bolo lepšie. No mnohé stromčeky cestujú za nami stovky kilometrov z miesta, kde boli vypestované. Horšie ale je, že mnohí, ktorí neradi investujú do stromčeka, si občas „len tak“ zájdu do lesa, odkiaľ si stromček „odnesú“.

zive_vianocne_stromceky600x400 kde_koncia_zive_vianocne_stromceky

Ak si ale vyberiete kvalitný a nadčasový umelý vianočný stromček, môžete ho opakovane používať aj niekoľko desaťročí. 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Vianočný stromček: Odkiaľ k nám prišiel?

Čo o vás prezradí váš vianočný stromček

Vianoce za dverami: Ako si vybrať ten správny vianočný stromček

Vianočný stromček na pníku: Tento štýl si vás získa

Zasnežený umelý vianočný stromček: Trendy na rok 2020