Do Vánoc ještě stíháte nakoupit výhodně! 🎄 Využijte náš Vánoční výprodej se slevami do -60%.

Vianoce 2021, aká je trendy farba na vianočný stromček?

Vianoce 2021 nám pomaly, ale isto klopú na dvere a spolu s nimi prichádza množstvo otázok, no aj možností. Akú farbu vianočného stromčeka zvoliť? Aké ozdoby na vianočný stromček zavesiť a aké nie? Aké vianočné dekorácie si vybrať? Aké sú trendy Vianoc 2021? Poďme si tieto otázky zodpovedať. 

Aká farba vianočného stromčeka je trendy v roku 2021?

Trend zasnežených stromčekov naďalej pretrváva. Magické čaro snehu výrazne podporuje čarovnú atmosféru Vianoc. Zasnežené vianočné stromčeky sa stali u našich zákazníkov naozaj veľmi obľúbeným základom pre vianočnú výzdobu. Okrem magického vzhľadu ponúkajú aj veľmi praktickú výhodu – takého stromčeky nie je nutné veľa zdobiť. Stačí zavesiť vianočné svetielka a pár vianočných ozdôb a vianočný stromček máte hotový, dokonca vyzerá naozaj luxusne.

Vianoce 2021 (1)

 

Klasika, ktorá nevymrela? 

Rozhodne sa jedná o červeno zelený stromček. Jedná sa o tradičnú červenú farbu, ktorá symbolizuje Vianoce. Červená farba je častokrát vnímaná ako krv. Môže to symbolizovať život, boj aj smrť. V prípade Vianoc a vianočných sviatkov si spájame červenú farbu so srdcom. Červená farba môže symbolizovať city, emócie ako sú láska, priateľstvo, bratstvo či vášeň.  V kombinácií so zelenou farbou ide o pocit bezpečnosti, dôvery a rodinného kruhu. Aj Vianoce 2021 môžu byť tradičné, urobte si ich preto také, aké ich chcete mať vy. My v Bestent sme si vyskladali vianočnú atmosféru s drôtenými konferenčnými stolmi, ktoré sme dozdobili vencom s jarabinou. Pozadie zdobia svietiace vianočné darčeky.  Našou klasikou je vianočný stromček jedľa s červenou girlandou a nádhernými vianočnými svetielkami

20211019_144813_zmensena

Aká je farba týchto Vianoc?

Trendy sa prelínajú z roka na rok, niektoré ostávajú dlhší čas, iné sa v kurze udržia iba rok. Už niekoľko rokov sa vo svete vianočných dekorácií stretávame s metalickými farbami. Minulý rok to bola predovšetkým zlatá farba, tento rok bude hrať prím farba strieborná, no ani zlatou nič nepokazíte. Výraznejšou novinkou vo svete vianočných farieb sú jemné pastelové farby – staroružová, mentolová i jemná nebeská modrá.

Vianoce 2021 (2)

Výraznou novinkou pre tých najväčších odvážlivcov je čierna farba vianočných dekorácií. Keďže čierna najviac vynikne na bielom a práve tu sa hodí zvoliť biely umelý vianočný stromček. Ten pripraví super základ pre čierne dekorácie. Vianočný stromček ozdobený takýmito odvážnymi dekoráciami pôsobí moderne a inovatívne. 

Vianoce 2021 (3)

Aké sú trendy Vianoc 2021?

Jedna strana mince sú trendy, ktoré nám diktujú a ovplyvňujú nás, ale na strane druhej má každý z nás svoj vlastný štýl, metódy zdobenia, či predstavy. Niekto je verný jednému vianočnému stromčeku a dekoráciám aj dekádu, iní zas menia vianočný stromček, no predovšetkým vianočné dekorácie každú vianočnú sezónu. 

Tohtoročné vianočné ozdoby na stromček sa ponesú v duchu nádherných vianočných kvetov, pierok, prírodných motívov, najmä ozdôb v podobe vtáčikov a vysokej zveri.

 Vianoce 2021 (4)

Dôležité je nezabúdať na priestor okolo vianočného stromčeka. Určite nechcete, aby vám kopec práce na vianočnom stromčeku pokazili nevhodné predmety okolo neho. Ak plánujete umiestniť stromček na zem, veľmi vhodnou voľbou v takom prípade je imitácia kožušiny, ktorú ešte dozdobíte svetielkami, darčekovými krabicami, či inými dekoráciami alebo ju jednoducho necháte vyniknúť osamote. Tento rok sa ako výraznejší prvok, ktorý dokonale dopĺňa vianočný stromček, bude využívať postava vianočného Mikuláša zladeného v rovnakej farbe ako je výzdoba vianočného stromčeka. Ako môžete vidieť, tento presah „mimo“ vianočný stromček pôsobí naozaj zaujímavo. Určite poteší aj vašich najmenších, a nielen ich. 

Vianoce 2021 (5)


Nech si už vyberiete akúkoľvek farbu vianočného stromčeka, či farbu vianočného osvetlenia, alebo farbu a tvar vianočných dekorácií, najdôležitejšie je, aby vám prinášali radosť. Prajeme vám príjemné a bezstarostné sviatky.