Pestujte teraz lacnejšie, objednajte si záhradný fóliovník a získavate dopravu ZADARMO 🌱 Vyberte si z najlepšej ponuky záhradných fóliovníkov a príslušenstva na Bestente s doručením do 24 hodín. 👌 Akcia platí do 30.4.2024

Hygge štýl: Zariaďte si šťastný domov

Nedostatok slnka, sychravé počasie a dlhé zimné večery vedia ubrať na nálade azda každému. Nenechajte si zobrať pozitívnu energiu ani počas týchto dní. Inšpirujte sa dánskym konceptom šťastia Hygge, ktorý v doslovnom preklade znamená “cítiť sa dobre”. Nejde len o dizajn bývania, ale je to hlavne životný štýl, ktorý si zamilujete. V dnešnej Bestent poradni vám poradíme, ako si zariadiť šťastný domov podľa dánskeho štýlu hygge.

hygge(40)

Hygge - filozofia šťastia

Aj napriek tomu, že Dánsko patrí medzi krajiny, kde sa slniečko ukazuje minimálne, jeho obyvatelia patria k najšťastnejším ľudom na svete. Za ich pozitívnou náladou a pokojným životom sa ukrýva filozofia šťastia - hygge. Tento životný štýl sa stal v posledných rokoch fenoménom po celom svete. 

hygge(42)

Hygge môžeme charakterizovať ako pocit pokoja, pohodlia a radosti.

 

Hygge atmosféra u vás doma

Predstavte si, že ležíte zababušený do mäkkej deky a popíjate teplý čaj alebo kávu pri sviečkach a praskajúcom krbe. Táto predstava dokonale odzrkadľuje hygge atmosféru, ktorú si môžete vytvoriť aj u vás doma. Tento dánsky koncept šťastia a dizajnu je veľmi blízky škandinávskemu štýlu

hygge(39)

Charakteristické znaky pre hygge sú hlavne:

-  jednoduchosť

-  útulnosť

-  spojenie prírody a tradície

-  rovnováha

 

Ako si zariadiť domácnosť v štýle hygge?

V tomto štýle si môžete zariadiť celú domácnosť - obývačku, spálňu, kuchyňu aj kúpeľňu. Najväčší dôraz sa kladie na pohodlie, príjemné farby a vône.

 

1.  Hygge vo vašej spálni

Kde inde navodiť príjemnú a harmonickú atmosféru, než vo vašej spálni? Pre pokojný spánok, z ktorého čerpáte enegiu do ďalšieho dňa, sú ideálne bavlnené obliečky s jemnými pastelovými farbami a jednoduchými vzormi

hygge(36) hygge(37) hygge(38)

2.  Sviečky, vône a aromaterapia

Tlmené svetlo sviečok navodzuje pocit pohodlia. Zakomponujte ich ako jednoduchú dekoráciu do vašej obývačky alebo do rohu vane. Ideálnym doplnkom do vašej domácnosti bude aroma difuzér, ktorý prevonia každú miestnosť, v ktorej sa nachádza. Aromaterapia má pozitívny vplyv na duševnú pohodu, čo dokonale vystihuje koncept hygge štýlu.

hygge(9)

Prečítajte si tiež:

Aromaterapia: Priaznivé účinky na zdravie tela i duše

 

3.  Nábytok

Vyberajte si prírodné materiály (drevo, bambus) a dizajny, ktoré kladú dôraz na jednoduchosť a minimalizmus. Lacnejšou variantou je lakovaný nábytok - ideálne v bielej farbe, ktorá do interiéru vnesie svetlo a rozžiari miestnosť. 

Z našej ponuky si vyberiete interiérový nábytok, ktorý do hygge štýlu dokonale zapadne:

jedálenské stoly a stoličky

hygge(20) hygge(19)

hygge(8)          hygge(4)

písacie stoly

hygge(7) hygge(2)

- nočné stolíky

hygge(5)     hygge(34)

konferenčné a kávové stolíky

hygge(23) hygge(24) hygge(25)

kreslá a hojdačky

hygge(27) hygge(29) hygge(13)

- policové regály

hygge(14)                      hygge(16)

teepee stany

hygge(31) hygge(32)

toaletné stolíky

hygge(15)

Tip:

Kombinujte farby, ako sú: biela, šedá a hnedá. Tieto farby sa nádherne dopĺňajú, pôsobia harmonicky a posilňujú hygge filozofiu.

 

4.  Dekorácie

Jednoduchosť je jeden z hlavných znakov hygge štýlu - preto to s dekoráciami nepreháňajte. Stavte na prirodzenosť. Zakomponovať hygge štýl môžete aj vo vašej kuchyni. Pri výbere kuchynských potrieb dajte takisto prednosť prírodným materiálom - namiesto plastových naberačiek zvoľte drevené alebo bambusové. 

hygge(18)  hygge(10)   hygge(12)

Zariadiť si domov v hygge štýle je predovšetkým o tom, nájsť si čas pre seba, svoju dušu, rodinu a priateľov. Všetky ostatné doplnky vám len pomôžu navodiť príjemnú atmosféru. 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Zariaďujete detskú izbu? Nezabudnite na detaily

Aróma difúzer: Spoznajte všetky jeho výhody

Toaletný stolík: Hollywoodsky hit vo vašej spálni