Zľavy až -40% na široký sortiment produktov v našom letnom výpredaji. ☀️ Neváhajte a nakupujte výhodne!

Novoročné predsavzatie: 3 tipy, ako vytrvať a splniť si cieľ.

Nový rok sa spája so životnými zvratmi a zmenami. Novoročné predsavzatie je prvé, čo si zvykneme dávať ako záväzok pri jeho odštartovaní. Pravdou však je, že nie vždy sa nám podarí ich splniť alebo v nich vytrvať. Ak je vaším novoročným predsavzatím schudnúť alebo zlepšiť svoje fyzické zdravie, poradíme vám, ako začať, vytrvať a splniť ci tento cieľ.

 

Podľa štatistík si až 70% ľudí dáva novoročné predsavzatia, medzi ktoré najčastejšie patria:

- schudnúť

- prestať fajčiť

- prestať piť alkohol

- zmeniť životný štýl

- zmeniť prácu

- začať šetriť

novorocne_predsavzatia(17)

 

1. Základom je správna motivácia

Najväčší kameň úrazu je nedostatočná motivácia - prílišné nadšenie na začiatku, ktoré zvykne v lepších prípadoch potrvať do konca januára, vystrieda pocit uspokojenia s tým, že tie vianočné kilá navyše vám až tak nevadia. Výhovorky, ako je nedostatok času alebo to, že sú fitká zatvorené a vy nemáte kde cvičiť, nemôžu brániť vo vašej vytúženej ceste. Na internete je dnes množstvo videí a aplikácií, ktoré vám ponúkajú tipy na rýchle tréningy na doma

novorocne_predsavzatia(15)


Tip:

Je vedecky dokázané, že ciele, ktoré si zapíšeme alebo o nich niekomu povieme, vytvárajú pocit zaviazanosti a k ich splneniu tak vyviniete väčšie úsilie - budete mať väčší pocit zodpovednosti za splnenie či nesplnenie vašich cieľov. Ich nenaplnenie a vyhováranie sa z nich bude oveľa zložitejšie.

novorocne_predsavzatia(1)

Mohlo by vás zaujímať:

5 osvedčených rád, ako nepribrať cez vianočné sviatky

 

2. Dajte si reálne ciele, ktoré viete splniť

Čím jasnejšie si svoje ciele definujete, tým ľahšie vytrváte. Je vašim snom zabehnúť maratón, ale nikdy ste neskúsili zabehnúť ani len 10 kilometrov? Nedávajte si nereálne ciele, ktoré vás po prvom neúspechu deprimujú. Začnite napríklad na cieli zabehnúť 20 kilometrov v priebehu týždňa. Takáto výzva je reálna a každé jej splnenie vás posunie vpred.

novorocne_predsavzatia(16) novorocne_predsavzatia(20)

Ak je vašim cieľom schudnúť, viac sa hýbať alebo snívate po tehličkách na bruchu aj z pohodlia domova, vytvorte si vlastné domáce fitness. Postačí vám pár vecí, ktoré nájdete aj u nás:

- posilňovacie gumy

- podložky na cvičenie

- posilňovacie koliesko

- fitlopta

- trampolína

Pozrite si tiež:

Cvičenie doma: Týchto 5 cvikov s vlastnou váhou vás dostanú do formy

  

3. Buďte trpezliví

Chudnutie, lepšia kondícia, zdravý životný štýl - to všetko nie je chvíľková záležitosť, je to beh na dlhú trať. Pokiaľ si z cvičenia vytvoríte návyk, potrvá vám to približne mesiac (podľa štúdií je to približne 66 dní). Kým sa z cvičenia stane zvyk, musíte tých 66 dní jednoducho zaťať zuby a vytrvať. 


 novorocne_predsavzatia(18)

V Bestent veríme, že tento rok bude pre nás všetkých lepší, ako bol ten minulý a vám sa podarí splniť si svoje novoročné predsavzatia. Prajeme vám úspešný štart do nového roku!